Mapa Brunei

Stolica Brunei oraz najważniejsze miasta na mapie Brunei

Mapa największych miast Brunei

Mapa największych miast Brunei

Około 97 % ludności kraju mieszka w części zachodniej (Belait, Tutong i Brunei Muara), a tylko około 10.000 osób mieszka w górskiej części wschodniej (Temburong). Całkowita liczba mieszkańców wynosi około 408.000, z czego około 150 tysięcy mieszka w stolicy Bandar Seri Begawan. Inne duże miasta to miasto portowe Muara znajdujące się na najbardziej wysuniętym na wschód krańcu Brunei oraz miasto Kuala Belait, położone w południowo-zachodniej części Brunei. Kuala Belait jest to drugie co do wielkości miasto w kraju, pełniące funkcje miasta administracyjnego dla dystryktu Belait.

Mapa fizyczna Brunei – położenie na mapie Azji oraz ukształtowanie terenu

Mapa fizyczna Brunei

Mapa fizyczna Brunei

Oficjalnie nazwane Państwo Brunei Darussalam jest suwerennym państwem znajdującym się na północnym wybrzeżu wyspy Borneo w południowo-wschodniej Azji. Podzielone jest na dwie części, pomiędzy którymi znajduje się terytorium Malezji. Łączna powierzchnia kraju wynosi 5765 km2. 500 km2 zajmuje obszar wodny, zaś 5265 km2 to obszar lądowy. Brunei ma 161 km linii brzegowej z Morzem Południowochińskim oraz 381 km granicy z Malezją. Brunei jest krajem o charakterze nizinnym. Góry rozciągają się jedynie w południowej części kraju. Najniższy punkt stanowi Morze Południowochińskie – 0 m n.p.m., zaś najwyższy punkt to Bukit Pagon, znajdujący się południowo-zachodniej części Brunei, wznoszący się na wysokość 1850 m n.p.m.

Podział administracyjny Brunei

Mapa podziału Brunei na dystrykty

Mapa podziału Brunei na dystrykty

Administracyjnie Brunei dzieli się na cztery dystrykty zwane daerahs. Są nimi: dystrykt Belait, dystrykt Temburong, dystrykt Brunei i Muara oraz dystrykt Tutong. Dystrykty te, są z kolei podzielone na mukimy, których liczba na całym terytorium Brunei wynosi 38.

Interaktywna Mapa Brunei - Mapa Samochodowa, Wyznacz Trasę