Mapa Bahrajnu

Stolica Bahrajnu oraz najważniejsze miasta na mapie Bahrajnu

Mapa największych miast Bahrajnu

Mapa największych miast Bahrajnu

Stolicą i największym miastem w Bahrajnie jest Manama. Zamieszkuje je około 297 tysięcy ludzi, co stanowi 1/4 całej populacji kraju. Manama znajduje się  na północnym wschodzie wyspy Bahrajn i jest ważnym ośrodkiem handlowym w Zatoce Perskiej. Drugim co do wielkości miastem w Królestwie Bahrajnu jest Riffa. Miasto jest zlokalizowane w północnej części kraju. Zamieszkuje je 115 495 osób. Al-Muharrak jest trzecim co do wielkości miastem w Bahrajnie. Miasto znajduje się na wyspie Muharrak i liczy około 176 tyś. mieszkańców. Inne większe miasta w Bahrajnie to: Madinat Hamad, A’ali, Madinat 'Isa, Sitra, Al-Budajji, Dżidd Hafs i Al-Malikija.

Podział administracyjny Bahrajnu

Mapa podziału Bahrajnu na gubernatorstwa

Mapa podziału Bahrajnu na gubernatorstwa

3 lipca 2002 r. Bahrajn został podzielony na pięć gubernatorstw administracyjnych: Stołeczne, Środkowe, Muharraq, Północne i Południowe. Każde z nich ma własne uregulowania. Gubernatorstwa z kolei dzielą się na 12 gmin.

Topografia terenu Bahrajnu

Mapa topograficzna Bahrajnu

Mapa topograficzna Bahrajnu

Bahrajn to państwo azjatyckie położone na wyspie o tej samej nazwie w pobliżu zachodnich wybrzeży Zatoki Perskiej. Do kraju należy także 37 wysp zlokalizowanych na wodach Zatoki Perskiej. Do największych wysp kraju zalicza się Al-Muharrak, Sitra i Umm an-Nasan. Bahrajn położony jest dokładnie w Azji Południowo-Zachodniej pomiędzy półwyspem Katar a Arabią Saudyjską. Bahrajn ma łączną powierzchnię 695 km2. Jego główna wyspa mierzy 16 km szerokości i 45 km długości. Linia brzegowa Bahrajnu wynosi 161 km. Bahrajn jest krajem nizinnym, z licznymi pustyniami i słonymi bagnami. Najwyższy punkt w kraju sięga zaledwie 134 m n.p.m. i jest nim Dżabal ad-Duchan.

Mapa Bahrajnu sieć transportowa

Mapa transportowa Bahrajnu

Mapa transportowa Bahrajnu

Transport w Bahrajnie obejmuje transport drogowy, lotniczy i morski. Bahrajn ma jeden główny międzynarodowy port lotniczy, który znajduje się na wyspie Muharrak, w mieście o tej samej nazwie w północno-wschodniej części kraju. Bahrajn ma dobrze rozwiniętą sieć dróg, szczególnie w stolicy kraju w Manamie. Cztery główne wyspy i wszystkie miasta połączone są przez dobrze wybudowane drogi. Na terenie kraju istnieje 3164 km dróg, z czego 2433 km posiada nawierzchnię utwardzoną. Bahrajn posiada także połączenie drogowe z Arabią Saudyjską dzięki Grobli Króla Fahda, która jest kombinacją grobli komunikacyjnych i mostów. Istnieje również most łączący Bahrajn z Katarem, który nazwany został Qatar Bahrain Causeway. Ma on 45 km długości i jest najdłuższym na świecie stałym połączeniem. Głównym portem morskim w Bahrajnie jest Mina Salman, który posiada 15 miejsc do cumowania.

Interaktywna Mapa Bahrajnu - Mapa Samochodowa, Wyznacz Trasę