jak pić whiskey

Z czym pić whisky – Sprawdzone sposoby i opinia konesera!

Kto nigdy nie usiadł ze szklaneczką wysokogatunkowego alkoholu, ten nie zna doznań prawdziwego życia. Bogactwo smaku whisky, której pierwotna nazwa oznaczała przecież nic innego tylko wodę życia, może być jeszcze bardziej wyraziste, gdy…

Z czym pić whisky?

… dodamy do tego szlachetnego trunku odpowiednich składników. Z czym dziś najczęściej pije się whisky? W tej sprawie zdania są podzielone. I to prawie pół na pół. Nie ma więc prostych odpowiedzi. Miłośnicy tradycyjnych gustów unikają dodatków, podczas gdy eksperymentatorzy chętnie sięgają po inne butelki, aby urozmaicić dobrze znany smak. Pośrodku znajdują się ci, którzy piją whisky z wodą lub rozcieńczają ją wrzucając kostki lodu. A Ty jakie drinki preferujesz?

Jak się pije whisky

Whisky to jest napój, który przede wszystkim tworzy dobry nastrój. Szklanka whisky z lodem jest doskonałym zwieńczeniem całego dnia. Uczucie błogości, poprawa samopoczucia i kojący relaks, który zawsze się pojawia, niezależnie od tego jak się pije whisky. To trunek, który można przyrządzić na wiele sposobów – ciepła, wodnista, zimna czy z dodatkami w postaci popularnych słodkich napojów gazowanych czy wyrafinowanych soków naturalnych. Jeżeli się zastanawiasz, jak pić whisky – zawsze znajdziesz w pełni satysfakcjonującą dla siebie odpowiedź.

Whisky z lodem czy wodą a może jeszcze inaczej

Kto z Was nie zna „whisky on the rock” – czyli whisky z lodem? To pierwsze skojarzenie większości z nas, gdy mówimy o tym złocistym trunku. Nie mniej popularna jest wersja z wodą czy nawet z napojami gazowanymi. „Łycha z kolą” to popularna wśród młodzieży wersja. Prawdziwi smakosze dodadzą wysublimowanych soków owocowych. Jabłkowy, pomarańczowy czy wieloowocowy – każdy wnosi coś wartościowego. Który wybór będzie najlepszy? Jak zatem pije się whisky?

Tak jak się lubi! Warto wypróbować różnych wersji podawania trunku, aby wyrobić sobie zdanie. Z czym się pije whisky? Popularny drink Manhattan to mieszanka z wermutem i dodatkiem angestura. Irish coffe to wzmocnienie podwójnego espresso a Mint Julep urozmaicony jest listkami mięty. Gdy zapytają nas…

Whisky z czym pić

…to naprawdę trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć. Choć najpopularniejszych sposobów jest kilka, to paleta wszystkich możliwości jest naprawdę szeroka. Nie warto jej jednak ograniczać tylko do szklaneczki. W chwilach, gdy błogi nastrój zniekształca ostrość widzenia, warto sięgnąć po drobną pomoc do kieszeni.

Na przykład poręczny alkomat osobisty PROMILER AL 8000 PLUS bez problemu wskaże na poziom alkoholu w wydychanym powietrzu, a dyskretny GTX SMART służyć będzie podpowiedzią w każdej sytuacji. Niezależnie czy piłeś whisky z wodą czy w pełnym stężeniu warto, teraz czy kilka godzin temu, warto być świadomym, ile alkoholu ma się w organizmie. Powyższe i inne wysokiej klasy alkomaty, cenionych marek takich jak PROMILER I AlcoForce znajdziesz również we wielu sklepach detalicznych typu RTV i AGD w Polsce.

Leave A Comment