Oakley Prizm

Technologia Oakley Prizm – czym jest i jak działa?

Gogle narciarskie to bardzo potrzebne, jednak często niedoceniane akcesoria. Odpowiednio dobrane zapewnią Ci świetną widoczność w każdych warunkach i ochronią oczy przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym czy też mechanicznymi uszkodzeniami. Nowoczesne modele wykorzystują zaawansowane technologie, by poprawić komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Dowiedz się więcej o jednej z nich – Oakley Prizm.

Gogle Oakley Prizm – dostrzeż więcej

Marka Oakley znana jest przede wszystkim z produkcji wysokiej jakości gogli i okularów sportowych. Jako ekspert w tej dziedzinie często wprowadza innowacje, których próżno szukać w ofertach innych producentów. Prizm to nowa technologia optyczna odpowiadająca za dostosowanie widoczności do aktualnie panujących warunków. Badania nad soczewkami trwały kilkanaście lat i bazowały na rozpoznaniu właściwości określonych kolorów w konkretnych warunkach. Dzięki temu gogle Oakley Prizm to obecnie najbardziej zaawansowane akcesoria tego typu pozwalające na zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa użytkownika poprzez poprawę kontrastu, odwzorowania barw i odwzorowania szczegółów w niespotykany do tej pory sposób.

Jak działają gogle narciarskie Oakley?

Gogle narciarskie Oakley modyfikują przepuszczalność dla poszczególnych długości fal świetlnych. Dzięki temu dostosowują wzrok do warunków otoczenia. Jako wszechstronny producent Oakley proponuje produkty wykorzystujące tę technologię dostosowane do różnych dyscyplin sportowych. Te dla narciarzy i snowboardzistów zapewniają przede wszystkim perfekcyjne dostosowanie kontrastu i widzialności szczegółów na śniegu. Dzięki temu na stoku możesz poczuć się pewniej i bezpieczniej.

Google OackleyTak prezentują się gogle Oakley z technologią Prizm. Źródło zdjęcia – https://www.nartywarszawa.pl/oferta/akcesoria/gogle/oakley.html.

 

W czym gogle Oakley z technologią Prizm są lepsze od innych?

W czym gogle Oakley wykorzystujące unikalną technologię Prizm są lepsze np. od modeli z soczewkami polaryzacyjnymi? Wyróżnia je przede wszystkim dostosowanie do konkretnej aktywności. Podczas gdy szkła polaryzacyjne blokują jedynie światło odbijające się od gładkich powierzchni, gogle Oakley Prizm dosłownie dostrajają kolorystykę otoczenia, przepuszczając lub blokując fale świetlne o określonej długości, tak by zapewnić Ci najlepszą możliwą widoczność w konkretnych warunkach. Jest to więc technologia znacznie bardziej zaawansowana i precyzyjna, szczególnie że w ofercie producenta dostępne są modele przeznaczone do użytku w różnych warunkach oświetleniowych (pogodowych).

Odpowiednie gogle Oakley Prizm dla każdego

Firma Oakley wykorzystuje technologię Prizm we wszystkich nowo powstających modelach gogli narciarskich i snowboardowych. Ich oferta jest bardzo szeroka, przez co dopasowanie właściwych nie powinno nikomu sprawić problemu. Ponadto gogle Oakley skonstruowane są tak, by precyzyjnie dopasowywać się do twarzy i głowy – zarówno w kasku, jak i bez niego. Dostępne są w wariancie unisex pasującym zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Mają wymienialne szyby, dlatego łatwo je dostosować do każdych warunków. Soczewki dostępne są w sześciu kolorach:

  • Black Iridium (S3: 3 – 8% przepuszczalności światła),
  • Sapphire Iridium (S2 – S3: 8 – 18%),
  • Jade Ididium (S2 – S3: 8 – 18%),
  • Torch Iridium (S2 – S3: 8 – 18%),
  • Rose (S1 – S2: 18 – 43%),
  • Hi Pink Iridium (S1: 43 – 80%).

Korzystają z nich najwięksi sportowcy, a więc Ty także nie będziesz zawiedziony ich jakością!

 

Leave A Comment