Rowerowe zakopane

Rowerowe Zakopane

Urlop, wczasy, weekendowy wyjazd – wszystko to są okazje, by przyjemnie odpocząć. Nie stronić przy tym od aktywności fizycznej, chociaż wcale niekoniecznie z nią przesadzać. Poruszać się na świeżym powietrzu, dotlenić, podziwiając jednocześnie piękna polskiej przyrody. Jeśli wasze zdanie jest podobne, to powinniście wpaść na Podhale i sprawdzić, jak wygląda z poziomu dwóch kółek.

Odpowiednia trasa to podstawa

W Zakopanem wypoczywają zarówno osoby mające doświadczenie rowerowe, często na nich jeżdżące, mogące pokonać kilkadziesiąt kilometrów bez większego zmęczenia. I amatorzy, którzy dosiadają dwóch kółek sporadycznie, lubią się przejechać, ale nie widzą większego sensu w wycieczce, która trwać będzie 6 godzin, nieważne przez jak piękny teren by nie prowadziła. Dla każdego z nich odpowiednia będzie zupełnie inna trasa, tak jak inne są możliwości i potrzeby.

Na szczęście Zakopane jest dobrym punktem wypadowym, prowadzi z niego dużo ścieżek rowerowych. Od rekreacyjnych po całodzienne, od płaskich, po obfitujące w podjazdy, od zjazdów z górki na pazurki, po spokojną przejażdżkę utwardzonymi drogami. W zależności od kondycji i ochoty można więc zrobić sobie albo kurs po mieście i okolicy, albo też zniknąć rano, bo pojawić się dopiero wieczorem. I każda z tych osób będzie równie zadowolona, bo wolny czas wypełniła w lubiany przez siebie sposób.

A skąd wiedzieć, jaką trasę wybrać? Najprościej po prostu zapytać w wypożyczalni rowerów w Zakopanem https://www.mountain.pl/zakopane/rowery/ o mapę. Powiedzieć kto jedzie, czego oczekuje, poprosić o poradę. Możliwości jest naprawdę sporo.

Rower też ma znaczenie

W zależności od tego kto i dokąd jedzie, różnić się też będą rowery. Na szczęście w wypożyczalni oferta jest na tyle szeroka, by wybrać coś dla każdego, w zależności od potrzeb.

Na przykład rodziny z bardzo małymi dziećmi mogą do dorosłego roweru wynająć przyczepkę dla maluszka. Wygoda, komfort, bezpieczeństwo – a przy tym jedyna możliwość, by całą rodziną pojechać na wycieczkę. Dla trochę starszych idealnym rozwiązaniem będą foteliki, albo wypożyczenie roweru dziecięcego. W Zakopanem i okolicach jest dużo tras rekreacyjnych, z którymi kilkulatek poradzi sobie śpiewająco.

Warto także zwrócić uwagę na rozwiązanie dla osób, mających wątpliwości co do swojej kondycji. Propozycją dla nich od https://www.mountain.pl/ są rowery elektryczne. Z dodatkowym wspomaganiem, z którego korzysta się w newralgicznych momentach, gdy wysiłek fizyczny robi się zbyt duży. To też deska ratunkowa dla tych członków grupy, którzy odstają od niej możliwościami, a nie chcą pozbawiać pozostałych zabawy. Albo dla seniorów, by móc z wnuczkami przejechać się po pamiętanych sprzed lat trasach. Rowery mogą przecież łączyć pokolenia.

Leave A Comment