Rafting Zakopane

Rafting w Zakopanem – fantastyczna atrakcja

Na terenie naszego kraju istnieją takie miejsca, co do których możemy mieć pewność, że podczas wypoczynku w nich nie zaznamy nudy. Doskonałym przykładem jest Zakopane – miasto gościnne, ciekawe, wypełnione atrakcjami, serwujące moc niespodzianek. Jeżeli pogoda dopisuje, postawmy na aktywności na świeżym powietrzu. Wśród różnych ich form, na szczególne zainteresowanie zasługuje rafting Dunajcem.

Przełom Dunajca piękny i tajemniczy

Przełom Dunajca, to miejsce które potrafi zachwycić. Nie trzeba być ogromnym fanem górskich krajobrazów, by uznać, że jest przecudowny. Szczyty Pienin, potężne skały, lasy – płynąc Dunajcem obserwujemy widoki, wobec których nie sposób być obojętnym.

Przełom Dunajca przyciąga także dlatego, że jest tajemniczy. Owszem, naukowcy potrafią wyjaśnić, w jaki sposób powstał, ale górale często nie przyjmują ich wersji i wierzą w legendy. Jedna z nich głosi, że ujście Dunajcowi wybił mieczem Bolesław Chrobry, inna, iż przełom stworzył Ferkowicz, rycerz, który gonił tamtędy króla węży.

Wrażeń cała masa

Pokonując pontonem Dunajec, mierząc się z siłą natury, z przeszkodami, poziom adrenaliny w szybkim tempie wzrasta. Skupiamy się na tym, by dotrzeć do końca trasy i zupełnie nie w głowie nam codzienne kłopoty. Relaksujemy się, odrywamy od wszystkiego, co trudne – takie chwile są bardzo potrzebne.

Podczas raftingu liczy się dana chwila, przygoda i zabawa. Podziwiamy otoczenie z perspektywy pontonu, a nie jak zazwyczaj z lądu i uświadamiamy sobie, iż taki sposób poznawania górskich terenów jest niezwykle fascynujący. Kiedy potężne szczyty wydają się być niemal na wyciągnięcie ręki, otacza nas zieleń, nietrudno poczuć radość.

Firma, która zagwarantuje przygodę

Osoby, które chcą skorzystać z atrakcji, jaką jest rafting powinny odwiedzić stronę firmy https://www.rafting.pl. Organizator od lat dba o to, by osoby wypoczywające w mieście pod Giewontem mogły się przekonać, co znaczy frajda i przygoda. W ofercie poza samym raftingiem dostępne są także dodatkowe atrakcje. Miłośnicy jazdy na rowerze mogą zarezerwować pakiet „Bike”, fani mocniejszych wrażeń wyprawę na quadzie „Adventure”, a ci, którzy nie wyobrażają sobie wizyty na Podhalu bez uczestnictwa w imprezie z góralami zachwyceni będą pakietem „Folk day”.

Dzięki tak rozbudowanej ofercie każdy znajdzie dla siebie coś ekstra, co wprawi go w jeszcze lepszy humor i urozmaici pobyt w Zakopanem. Będąc na urlopie należy podarować sobie jak najwięcej miłych wrażeń, by po powrocie do domu mieć co wspominać.

Leave A Comment