Mielno

Mielno – czyli miejsce, które przyciąga tłumy na wakacje

Mielno to ciekawa miejscowość, która obfituje w dużą liczbę atrakcji. Zachodnie wybrzeże charakteryzuje się szerokimi plażami. Tuż obok Mielna znajduje się znacznie spokojniejsze Sarbinowo, które będzie idealnym miejscem na odetchnięcie od rozrywkowego miasteczka. Możemy tutaj odpocząć np. spacerując promenadą.

Oprócz morza, także jezioro
Mielno to miejscowość, w której nie można się nudzić. W dodatku daje dużo opcji wypoczynku nad wodą. Oprócz odpoczynku na morskiej plaży, można również spędzić czas nad jeziorem Jamno. Daje to możliwość aktywnego spędzania czasu podczas uprawiania wodnych sportów. Można wypożyczyć m.in. rower wodny, motorówkę czy łódź wiosłową. Znajduje się tu urokliwa przystań jachtowa. Dzięki temu Mielno to świetne miejsce zarówno dla miłośników morza jak i jeziora.

Co warto zobaczyć w Mielnie?
Wokół plaży mieszczą się kawiarnie, restauracje czy puby. Natomiast wzdłuż, podobnie jak w Sarbinowie, jest długa promenada. Spacery przy zachodzie słońca lub dla rannych ptaszków przy jego wschodzie mogą być nie lada atrakcją dla wielu osób. W dodatku w Mielnie znajdziemy wesołe miasteczko. Jest tam wiele atrakcji dla najmłodszych turystów, ale także dla dorosłych. W ulicznych zwierzyńcach zobaczyć można m.in słonia. W Mielnie nie brakuje także elementów historycznych. Znajduje się tam otoczony fosą gródek. Destynacja ta daje możliwości aktywnego wypoczynku na rowerze, ponieważ jest tu wiele ścieżek dla rowerzystów.

Mielno jest bardzo dobrym miejscem na wypoczynek dla osób lubiących spędzać czas w towarzystwie innych osób. Wybierając się do Mielna, należy pamiętać o znalezieniu odpowiedniego noclegu. Jeżeli planujesz jechać z rodziną, warto zwrócić uwagę na udogodnienia dla dzieci. Wiele ciekawych noclegów można znaleźć m.in na portalu Noclegowo.pl. Zarezerwować tam można domki, apartamenty czy pokoje w kwaterach prywatnych.

Leave A Comment