Przejażdzki rowerowe po górach

Przejażdżki rowerowe po górach – pomysł na wypoczynek

Nasze polskie Tatry mają w sobie coś magicznego. Uwielbiamy je! Dlatego, gdy tylko dysponujemy kilkoma wolnymi dniami pakujemy walizkę i ruszamy w podróż. Jednych fascynuje tamtejsza kultura, inni skupią uwagę na zabytkowych obiektach, jeszcze inni uznają, że najlepszą formą wypoczynku będzie dla nich aktywność na świeżym powietrzu w postaci przejażdżek rowerowych. Od razu uspokajamy – pokonywanie górskich terenów na dwóch kółkach to nie tylko atrakcja przeznaczona dla doświadczonych cyklistów.

Jazda na rowerze ma mnóstwo plusów!

Jazda na rowerze doskonale wpływa na nasz organizm. Dzięki niej np. poprawiamy swoją wydolność, ograniczamy ryzyko chorób układu krążenia, wzmacniamy mięśnie, czy modelujemy sylwetkę. Trzeba jednak podkreślić, że aktywność taka przynosi jeszcze inne zalety. Zbawiennie działa na naszą psychikę. Podziwiając niesamowite krajobrazy i przyrodę relaksujemy się. Zieleń uspokaja, powoduje, że znikają negatywne emocje. Skupiamy się na jeździe i totalnie odcinamy od tych wszystkich irytujących spraw, zdarzeń, od codziennych obowiązków. Jesteśmy dumni z siebie, z tego, że podjęliśmy wyzwanie, że zdecydowaliśmy się na wysiłek. Mimo zmęczenia nabieramy pozytywnej energii.

Trasy dla początkujących

Górskie tereny są o wiele bardziej wymagające niż te nizinne. Wybierając trasę należy wziąć pod uwagę swoją kondycję, umiejętności i pamiętać, że nie tylko sama długość danego odcinka jest ważna, ale przede wszystkim różnice wzniesień (tu – https://www.goral.pl/zakopane/rowery informacje na temat tras). Nawet jeśli mamy motywację i ogromne chęci, ale nie posiadamy doświadczenia w pokonywaniu górskich obszarów lepiej nie decydujmy się na skomplikowaną trasę. Przejechanie jej może okazać się niemożliwe. Po co narażać się na stres, rozczarowanie i rezygnację z wycieczki po krótkiej chwili? Takie emocje zupełnie nie są potrzebne.

Ok. 12 km szlak architektury drewnianej to niewątpliwie ciekawy plan dla tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z rowerem. Trasa jest łatwa, wiedzie asfaltową drogą. Wybierając ją mamy okazję zobaczyć m.in. stare, góralskie chałupy, Wielką Krokiew, drewniany kościółek. Równie interesująca jest trasa Zakopane – Krzeptówki – Zakopane. Pokonując ten ok. 10 km odcinek widzimy np. Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, czy dom, w którym mieszkał słynny gawędziarz i pieśniarz Jan Krzeptowski. Inną propozycją jest dłuższa, bo ok. 26 km trasa Zakopane – Harenda – Poronin – Cyrhla – Zakopane. Zapewnia fantastyczne krajobrazy i prowadzi m.in. przez leśne i polne drogi.

Planując pobyt w Zakopanem warto skorzystać z serwisu https://www.goral.pl, gdzie znajdziemy mnóstwo ciekawych pomysłów na urozmaicenie sobie wypoczynku, a także zarezerwujemy różne atrakcje w Zakopanem. Goral.pl ułatwi nam zorganizowanie wymarzonego relaksu!

Leave A Comment