Rio de Janeiro

Ameryka Południowa – odkryj jej piękno i zafunduj sobie niezapomniany urlop!

Ameryka Południowa to kierunek stosunkowo mało popularny wśród polskich turystów. Częściej wybieraną opcją jest Ameryka Północna, Europa czy Azja. Naszym zdaniem jednak warto poznać lepiej ten kontynent i postaramy się przedstawić w tym artykule kilka destynacji, które są warte uwagi i odkrycia. Zapraszamy!

Ameryka Południowa dzięki swojej dzikości i dużej rozciągłości południkowej jest jednym z najbardziej zróżnicowanych pod względem przyrodniczym kontynentów. To stąd wywodzą się niezwykle rzadkie gatunki zwierząt jak na przykład anakonda, lama, pirania czy jaguar. Ciekawym jest również fakt, że występują tam też wszystkie strefy klimatyczne – poczynając od klimatu równikowego na północy kontynentu, poprzez zwrotnikowy, podzwrotnikowy, umiarkowany do subpolarnego na południu kontynentu. To wszystko czyni ten zakątek świata miejscem ciekawym dla podróżników z całego świata.

Brazylia – klimat Afryki w samym środku Ameryki

Pewnie ciekawi jesteście skąd taki tytuł? Otóż niewiele osób wie, że Salwador, kraj w centralnej części Ameryki Południowej to kraj zamieszkany w większości przez mieszkańców pochodzenia afrykańskiego. Wszystko za sprawą tego, że Salwador przez kilka wieków był głównym portem dla niewolników przybywających z Afryki. Stąd zarówno kultura i architektura nawiązuje do tradycji afrykańskich. Co również ciekawe, to właśnie stąd pochodzi słynna capoeira oraz popularna w Brazylii religia candomble. Salwador to również miasto kolorów i częstych imprez. Starówki wieczorami zamieniają się w przepełnione radością i muzyką przestrzenie, dzięki którym będziecie mogli oderwać się od rzeczywistości. Po atrakcjach głośnego i pełnego bodźców miasta, polecamy Wam odpoczynek na wyspie Boipeba, która znajduje się w niewielkiej odległości od Salwadoru. Kilka chwil w łodzi i będziecie mogli cieszyć się błogim lenistwem na ciepłych, rajskich plażach. Wyspa ta to miejsce niezwykle różnorodne pod względem przyrodniczym: słone rozlewiska, piaszczyste wydmy, niezwykle zielona roślinność no i oczywiście palmy. Taki wypad do Brazylii nieco poza utartymi szlakami przypadnie do gustu nawet wymagającym podróżnikom.

Dowiedz się więcej o wyjeździe do Brazylii >>> https://planetescape.pl/kraj/brazylia/

Kolumbia – kraina kawy, sąsiadka słynnych karaibskich wysp

Kolumbia to jak większość regionów Ameryki południowej kraj wielu kontrastów. To na jej terenie znajdziecie słynne lasy deszczowe, to tam znajdują się słynne szczyty Sierra Nevada de Santa Marta i wreszcie to w Kolumbii napijecie się niezwykle aromatycznej kawy, której smak zapamiętacie na bardzo długo.

Swoją przygodę z Kolumbią warto zacząć od Bogoty – miasta położonego 2600 m.n.p.m. Już samo jego górskie położenie sprawia, że ciężko przejść obok niego obojętnie. Polecamy wybrać się tam na Wzgórze Monserrate – z jego szczytu roztacza się piękna panorama na miasto. Kolejnym miejscem wartym uwagi jest miasto Pereira – tu tutaj będziecie mieli możliwość uczestniczenia w wycieczce po plantacjach kawy, gdzie poznacie cały proces jej produkcji od podstaw. To prawdziwa gratka dla miłośników tego trunku! Oczywiście degustacje są nieodłącznymi częściami wycieczki. Warto również odwiedzić nadmorskie miasteczko Kartagena – zwane również Królową Karaibów. To miasta tańca, muzyki i artystów oraz przepięknych karaibskich plaż. Gdy znudzi się Wam zgiełk miasta polecamy wyrwać się na którąś z pobliskich plaż. Będąc w tym mieście możecie również wybrać się na jednodniową wycieczkę katamaranem po koralowych wysepkach Archipelagu Islas del Rosario.

Chcesz wyjechać do Kolumbii? Kliknij! >>> https://planetescape.pl/kraj/kolumbia/

Argentyna – stolica tanga i niesamowitej przyrody

Jak Argentyna to koniecznie boskie Buenos Aires! Jest ono zdecydowanie na liście najbardziej energetycznych i zaskakujących miast na świecie. To przepyszna aromatyczna kuchnia, przepełnione radością i muzyką życie nocne, okazja do nauczenia się tanga u źródła jego powstania oraz możliwość posmakowania prawdziwego argentyńskiego wina. Jeśli jesteście miłośnikami pieszych wędrówek i gór to polecamy Wam odkrycie Argentyny Północnej. Bazą może być kolonialne, otoczone górami miasteczko Salta. Będąc na tym terenie około tydzień można zaliczyć dwie niesamowite wyprawy z górami w tle. Pierwsza z nich to Cafayate i dolina Calchaqui. To wyprawa po wysokich górach i dolinach, więc warto planując tę trasę dobrze się przygotować. Najwyższy szczyt ma 3000 m.n.p.m, planując tę wyprawę warto zobaczyć również Park Narodowy Los Cardones a koniec wyprawy proponujemy w Cafayate. Druga propozycja jest jeszcze bardziej niecodzienna bo zakłada zobaczenie terenu pokrytego około półmetrową warstwą soli. Mowa o Salinas Grandes. Inna atrakcja na tym terenie to siedmiokolorowe wzgórza Humahuaca, gdzie czekają na Was barwne miasteczka i niezwykle ciekawa kultura. Będąc w Argentynie nie sposób zapomnieć również o wodospadach Iguazu – słynnej krainy wodospadów, których część mieści się po stronie argentyńskiej, a część po brazylijskiej.

Dowiedz się więcej o podróży do argentyny >>> https://planetescape.pl/kraj/argentyna/

To trzeba zobaczyć!

Nie sposób opisać całego piękna tych miejsc w kilku zdaniach, one mogą jedynie przekonać do eksploracji ich samodzielnie do czego Was ogromnie zachęcamy. Szczególne miejsce w naszym sercu zajęła Argentyna, może niech ona będzie początkiem waszego odkrywania pięknego kontynentu jakim jest Ameryka Południowa?

Kliknij i przeczytaj o tym, jak przygotować się do wyjazdu do Brazylii >>> https://planetescape.pl/blog/wakacje-w-brazylii-jak-sie-przygotowac/

Leave A Comment