Atrakcje czarnogóra

Największe atrakcje turystyczne w Czarnogórze

Czarnogóra to kraj położony nad Morzem Adriatyckim. Perła Bałkanów zachwyca wakacyjnym klimatem, majestatycznymi górami, licznymi piaszczystymi plażami oraz urokliwymi rybackimi wioskami. To dobre miejsce na wakacje dla miłośników natury i ciekawych zabytków.

Czarnogóra jest położona w południowej części Europy. Państwo graniczy z Albanią, Bośnią i Hercegowiną oraz Serbią. To częsty kierunek podróży polskich turystów. Szybkim i wygodnym sposobem na dostanie się na wybrzeże Adriatyku są linie lotnicze. Loty do Czarnogóry odbywają się z takich miast jak: Warszawa, Kraków, Gdańsk, Poznań, Katowice, Wrocław. Aby dostać się do tego kraju, wystarczy jedynie posiadać dowód tożsamości.

Zatoka Kotorska

Licznych turystów (nie tylko tych z Polski) do Czarnogóry przyciąga przede wszystkim, przyroda. To kraj z wieloma urokliwymi parkami, górami, jeziorami oraz przepięknymi piaszczystymi plażami. Jedną z największych atrakcji w Czarnogórze jest Zatoka Kotorska, nazywana też bałkańskimi fiordami. Miejsce to zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W uznawanej za jedną z najpiękniejszych na świecie Zatoce Kotorskiej warto zobaczyć m.in. cieśninę Verige z punktem widokowym, osadę Risan z zabytkami z czasów rzymskich oraz piękne miasto Perast, gdzie znajdą coś dla siebie miłośnicy baroku.

Spływ kajakowy rzeką Tarą

Tara to najdłuższa, mierząca ok. 145 km rzeka w Czarnogórze. Jej kanion należy do najdłuższych w Europie. Rzekę otaczają dwa piękne parki – Park Narodowy Durmitor oraz Park Narodowy Tara. Nic więc dziwnego, że jej otoczenie przyciąga zarówno wielu miłośników przyrody, jak i osób szukających mocnych wrażeń. Na rzece organizowane są popularne spływy pontonowe oraz kajakowe.

Największa piaszczysta plaża na adriatyckim wybrzeżu

Chętnie odwiedzanym przez turystów miejscem w Czarnogórze jest także miejscowość Ulcinj. Najdalej wysunięte na południe miasteczko perły Bałkanów słynie z największej plaży na całym wybrzeżu adriatyckim. Pokryta złocistym piaskiem 12-kilometrowa Velika Plaža to doskonałe miejsce na wypoczynek, zwłaszcza dla miłośników wodnych i słonecznych kąpieli. Niedaleko plaży znajduje się wiele punktów gastronomicznych oraz wypożyczalni sprzętu wodnego, leżaków i parasoli.

Budva w Czarnogórze

Budva należy do najstarszych miast Czarnogóry. To jedno z najpopularniejszych wakacyjnych kurortów tego kraju, głównie ze względu na liczne atrakcje i przyjemny śródziemnomorski klimat, gwarantujący zawsze suche i upalne lato. Odwiedzając miasto, warto wybrać się do Cytadeli, gdzie znajduje się galeria sztuki, a w sezonie letnim odbywa się Międzynarodowy Festiwal Teatralny. Do ciekawych zabytków należą także: kościół katolicki św. Jana z przepięknymi malowidłami weneckich artystów, uliczki Starego Miasta czy niewielki kościół św. Sawy. Budva to doskonałe miejsce dla miłośników plażowania, zwłaszcza plaża Slovenska, Tresteno i Jazz. Popularną atrakcją w mieście jest także Wyspa Świętego Mikołaja, skąd rozciąga się wyjątkowy widok na przepiękną Riwierę Budvańską.

Leave A Comment