Hotel Karpacz Skalny

Natura w Karpaczu i okolicy

Karpacz i jego okolice to wspaniałe miejsce dla turystów – wynika to z faktu, że tamtejsza natura jest naprawdę wyjątkowa i imponująca. Jest kilka powodów, dla których warto odwiedzić Karpacz. Przekonaj się, jakie miejsca w Karpaczu warto odwiedzić oraz na co zwrócić uwagę podczas tych wycieczek!

Karkonoski Park Narodowy

Liczne hotele w Karpaczu stanowią wspaniałą bazę wypadową do wycieczek na dzikim obszarze Karkonoszy. Będąc w okolicach Karpacza, nie można zapomnieć o odwiedzeniu Karkonoskiego Parku Narodowego. Jest on ostoją natury najwyższych granicznych partii Karkonoszy, a na jego terenie znajdują się najwyższe szczyty Karkonoszy:
– Śnieżka (1602 m n.p.m.),
– Wielki Szyszak (1508 m n.p.m.),
– Szczernica (1361 m n.p.m.).
Warto zwrócić uwagę na nietypowe formy skalne jak skałki ostańcowe i gołoborza. Zaimponować mogą także piękne i dzikie bory świerkowe oraz tajemnicze torfowiska. Warto odwiedzić ten park narodowy, tym bardziej, że na całym świecie takich miejsc jest już coraz mniej.

Dziki wodospad

Natura Skalny KarpaczNieopodal Karpacza znajduje się piękny i imponujący rozmiarami oraz urodą Dziki Wodospad. Jest to miejsce chętnie odwiedzane przez turystów, co wynika z niesamowitego wyglądu – chętnie robione są tutaj pamiątkowe zdjęcia z drugą połówką czy rodziną. Wodospad znajduje się na rzece Łomnica i już od lat zachwyca wszystkich turystów odwiedzających okolice Karpacza. Każdy hotel w Karpaczu z pewnością poleci odwiedzenie nie tego miejsca – warto więc zapytać na recepcji o dodatkowe wskazówki związane z trasą.

Biały Jar

Kolejnym ciekawym miejscem, wartym odwiedzenia w okolicach Karpacza, jest Biały Jar. To miejsce w Karkonoszach, gdzie pokrywa śnieżna utrzymuje się najdłużej. W związku z tym uchodzi ono za najlepsze miejsce do uprawiania narciarstwa w tym obszarze. Jednak to nie jedyna zaleta tego miejsca – na Biały Jar można wybrać się także latem na fantastyczną wędrówkę. Jest to możliwe dzięki obecnemu tam szlakowi turystycznemu prowadzącemu aż do słynnego Schroniska Strzecha Akademicka. Wędrówki po górach oraz narciarstwo polecamy połączyć jednak z relaksem, który pozwoli wypocząć po nawet najdłuższych trasach. W związku z tym warto wybrać hotel Spa, który zapewni solidny wypoczynek nawet po wielu godzinach chodzenia lub jazdy na nartach. Spa sprawdzi się zarówno zimą, jak i latem.

Trójkąt Bermudzki w Karpaczu

Nazwa miejsca może się wydawać zaskakująca i słusznie, bo jest tak zadziwiająca, jak samo miejsce, które opisuje. Zagadka Trójkąta Bermudzkiego w Karpaczu nie została jeszcze wyjaśniona. Otóż w tym miejscu wydaje się, że droga prowadzi pod górkę, jednak ciekawostką jest fakt, że samochody czy też autobusy mogą wjechać „pod górkę”… z wyłączonym silnikiem. Sprawca całej sytuacji jest iluzja optyczna, która zmyliła już wiele osób!

Karpacz i okolice mają wiele do zaoferowania turystom odwiedzającym te tereny. Z całą pewnością warto odwiedzić to miejsce i rozkoszować się wyjątkowymi urokami natury otaczającej Karpacz. Warto jednak dobrze wybrać także miejsce noclegowe, które pozwoli wygodnie odpocząć po aktywnie spędzonym czasie. Idealnym miejscem będzie hotel w Karpaczu należący do sieci Mercure, czyli Skalny Karpacz. Wygodne pokoje, wiele atrakcji, pyszne jedzenie i Spa – to wszystko sprawi, że pobyt w tej okolicy będzie naprawdę udany. Dodatkowym atutem jest lokalizacja praktycznie u stóp Śnieżki!

Leave A Comment