Zakopane Śniadania

Zakopane – was dwoje i góry

Wypad we dwoje na weekend do Zakopanego? Pomysł z gatunku bardzo dobrych, realizowany zresztą przez cały rok przez wiele par. Niekoniecznie zresztą szukających romantycznych uniesień, a po prostu chcących spędzić trochę czasu na łonie natury, odpocząć od codziennych obowiązków. I słusznie – bo przecież nie można ciągle żyć w biegu i pośpiechu.

Góry odprężają

Chociaż niestety wielu z nas tak właśnie żyje. Obowiązki związane z domem, pracą, nauką, dziećmi w pewnym momencie dotykają każdego. I często jest ich tak wiele, że nic poza nimi zdaje się nie liczyć. Stąd zaś już prosta i łatwa droga do stresu, przepracowania, chronicznego zmęczenia czy nawet depresji. Nie bez przyczyny przecież to właśnie wspominany stres jest uznawany za chorobę cywilizacyjną. A nie trzeba wiele, by odpocząć i „podładować akumulatory”. Wystarczy raz na jakiś czas wybrać się gdzieś na weekend, przyjemnie odprężyć. Najlepiej na łonie natury, wszak aktywność fizyczna to rzecz niezbędna. Nie musi być nawet duża, ot, spacery, wędrówki, jazda na rowerze. Właśnie do takich rzeczy Zakopane, a szerzej mówiąc – góry – są stworzone. Można wyjść na niespieszny spacer, w jedną z wielu tras, które zresztą wcale nie muszą być wymagające. Byle być ze sobą, popatrzeć na sięgające chmur wierchy, pooddychać powietrzem pachnącym jedliną. Usiąść spokojnie, zjeść coś, zapomnieć o zgiełku miasta.

A co zjeść w górach?

Zakopane ma na tyle rozbudowaną bazę turystyczną, że nikt nie powinien mieć problemu ze znalezieniem miejsca na smakowitą kolację czy późny obiad. Nieśmiertelne lokalne specjały, jak kwaśnica, moskole i placki po góralsku, smakują prawie wszystkim. Troszkę gorszej jest o poranku, kiedy większość przybytków gastronomicznych jest zamknięta. Oczywiście na szlaku też nie spotkacie budek z fast foodami – na całe szczęście!

Ale by nie mieć problemu ani z porannym głodem, ani z przekąszeniem czegoś na łonie przyrody, wystarczy skorzystać z oferty Maryna.pl/ – Śniadania w Zakopanem. To serwis oferujący między innymi bezpłatny dowóz śniadań w dowolne miejsce Zakopanego. Przy okazji można też zamówić „wałówkę” na szlak, która doda wam siły i rozbudzi, nomen omen, apetyt na dalszą wędrówkę.

Co oferuje serwis? Sprawne, a wręcz błyskawiczne składanie zamówień na śniadania, od których warto zacząć dzień. Bazujące na lokalnych specjałach, jak regionalne sery, pasztety czy wędliny. Na chlebie pachnącym świeżością, jajach prosto od kur, świeżych i zdrowych warzywach. Zestawy śniadaniowe z dostawą w Zakopanem zaspokoją gusta zarówno miłośników słodkości, mięsożerców, jak i zaprzysięgłych wegetarian. Można nimi raczyć się w łóżku, zajadać jajecznicę, kiełbaski, pasztety czy sałatki. Patrzeć na rozciągający się przed oczami krajobraz, leniwie popijać kawę i zastanawiać się, gdzie pójdziecie później. A pyszne bułki będą towarzyszyć wam w wędrówce, by sił na szlaku nie zabrakło.

Leave A Comment