Góralskie atrakcje w Zakopanem

Góralskie atrakcje w Zakopanem

Niezależnie od pory roku czy długości urlopu, góry zawsze przyciągają setki turystów. Co więcej, ci turyści wracają po jakimś czasie, bo Zakopane nie daje tak łatwo o sobie zapomnieć! Co takiego jest w tym mieście, że jego odwiedziny stają się obowiązkowym punktem na liście każdego Polaka? Poniżej przedstawiamy największe atrakcje Zakopanego.

Kuligi tylko zimą? Nie u nas!

Są czynności, które kojarzą się zazwyczaj tylko z zimą – z pewnością należą do nich kuligi organizowane na śniegu. Jednak nie jest to jedyna możliwość, ponieważ odbywają się także latem! To świetny sposób na spędzenie letniego wieczoru w stolicy Tatr, czyli Zakopanem. Na przejażdżkę zabierze Cię dorożka, w której zmieszczą się maksymalnie cztery osoby. Zabierz ze sobą najbliższych – to pozwoli na całą godzinę wycieczki pełnej przygód! Przejazd odbywa się w okolicach Doliny Chochołowskiej, czyli jednego z najpiękniejszych miejsc w Tatrach, które trzeba choć raz zobaczyć. Ktoś nadal myśli, że kuligi są super tylko zimą? Koniecznie powiedz mu o letnich atrakcjach, jakie można przeżyć w Zakopanem – niech sam się o tym przekona!

Wieczory Regionalne w Tatrach

Na kuligach nie koniec – lato to świetny moment na spędzanie czasu na dworze i poznawanie nowych osób. Nie każdy lubi przebywać w zatłoczonych restauracjach, ale z pewnością każdy z chęcią weźmie udział w Wieczorach Regionalnych w Dolinie Chochołowskiej tuż po zakończeniu wcześniejszej wycieczki dorożką. Świeże powietrze, pyszne regionalne jedzenie, a do tego dodatkowe atrakcje w postaci muzyki i tańców. Najmłodsi mają wstęp gratis! Dla dzieci przewidziano dodatkowe zabawy, które pozwolą im przeżyć niezapomniane wrażenia. Pasowanie na Zbójnika, Wybór Gaździny Wieczoru – to wszystko masz na wyciągnięcie ręki w postaci Góralskich Śpasów przy ognisku, organizowanych przez Górale.pl/ – imprezy w Zakopanem.

Zakopane – moc atrakcji w niejedną noc

Nieważne, ile czasu spędzasz w Zakopanem – góralskie atrakcje są gwarancją spędzenia najlepszych chwil. Pamiętaj także o tym, by koniecznie skosztować oscypków. Bez tego wyjazd nie będzie się liczył! Góralskie Śpasy to możliwość odpoczynku połączonego z niesamowitą zabawą. Jeśli przyjechaliście większą grupą, możecie także wynająć Gawędziarza – jego występ to aż godzina góralskich przygód w regionalnym stroju. Nauczycie się tańczyć i grać na różnych instrumentach, posłuchacie ludowych historii i legend, a także różnych dowcipów związanych z Podhalem. Co więcej, każdy uczestnik wyjdzie z pamiątką w postaci zdjęcia z Gawędziarzem. Czasu wystarczy dla każdego!

Leave A Comment