Wycieczka rowerowa? Tylko z monitoringiem GPS

Jesteś miłośnikiem jazdy na rowerze i, mimo zimowej pory, już planujesz pierwsze wiosenne wycieczki? Pomyśl o wyposażeniu swojego jednośladu w przenośny lokalizator GPS. Dzięki niemu zyskasz szereg usług monitoringu GPS, które nie tylko pomogą Ci w zaplanowaniu kolejnych podróży, ale też umożliwią dzielenie się swoją lokalizacją ze znajomymi, a nawet ułatwią wezwanie pomocy.

Wycieczki rowerowe to Twoja pasja? Poszukujesz rozwiązania, które ułatwi Ci planowanie kolejnych tras i pozwoli na odtwarzanie tych przebytych w przeszłości? Jeśli tak – dobrym pomysłem będzie wybór lokalizatora GPS, który zaoferuje Ci liczne usługi z zakresu monitoringu GPS i skutecznie zabezpieczy Twój jednoślad.

Takim właśnie lokalizatorem jest nadajnik GPS IKOL SPOT. Z nim każda podróż będzie jeszcze bardziej komfortowa. Przeczytaj ten tekst, by dowiedzieć się, jak wiele możesz zyskać, wybierając to wszechstronne urządzenie.

Monitoruj swój rower z IKOL SPOT

IKOL SPOT to niewielki, przenośny lokalizator GPS. Moduł ten charakteryzuje się odpornością na brud i wodę – dlatego bez obaw można zabierać go ze sobą na nawet najdalsze rowerowe wyprawy. Dołączone do zestawu etui pozwala na szybkie przymocowanie urządzenia do roweru, plecaka oraz wielu innych powierzchni.

Dzięki IKOL SPOT zyskasz opcję zdalnego sprawdzania położenia Twojego jednośladu przez 24h/dobę – także w niedziele i święta. Aktualna pozycja lokalizatora będzie wyświetlać się na specjalnej mapie.

Jak zyskać dostęp do mapy? To proste. Należy jedynie zalogować się na stronie system.ikol.pl lub ściągnąć na swoje urządzenie mobilne darmową aplikację do zarządzania lokalizatorami IKOL Tracker (dostępną w sklepach Google Play i App Store).

Warto zaznaczyć, że wybierając IKOL Trackera, będziesz mieć swój lokalizator zawsze pod ręką – bez konieczności otwierania przeglądarki i logowania się na stronie systemowej IKOL.

Monitoring GPS i historia podróży to rozwiązania, które umożliwią Ci między innymi:

  • upewnienie się, że rower znajduje się w tym miejscu, w którym go zostawiłeś,
  • wyrysowanie trasy kolejnej podróży,
  • sprawdzenie, jaką prędkość osiągałeś danego dnia na wybranych odcinkach trasy,
  • sprawdzenie miejsc, gdzie zatrzymywałeś się na postój,
  • powtórzenie przejazdów trasami, które pokonałeś w ciągu ostatnich 12 miesięcy (w historii podróży pojazdu znajdziesz dokładne informacje na ich temat).

Dziel się swoją lokalizacją za pomocą widgetów

Jeśli prowadzisz bloga, na którym opisujesz swoje rowerowe wojaże i chcesz dzielić się na nim swoją lokalizacją, z pewnością spodoba Ci się oferowana przez IKOL usługa Widgety.

Wystarczy, że zalogujesz się na stronie system.ikol.pl i przejdziesz do zakładki Widgety (odnośnik do niej znajdziesz po rozwinięciu paska Menu i wybraniu kategorii Aplikacje dodatkowe). Tam znajdziesz zielony przycisk umożliwiający dodanie nowego widgetu. System wygeneruje dla Ciebie indywidualny kod html. Gdy wkleisz go na swoją stronę, Twoi czytelnicy będą mogli zobaczyć mapkę z Twoją obecną pozycją.

Jeżeli chcesz, by internauci widzieli trasę, którą pokonałeś np. w ciągu minionych 5 czy 15 minut, masz również możliwość ustawienia widgetu Pozycja na żywo z ogonem czasowym. Sam wybierasz zakres czasu, który ma być widoczny na mapie. Możesz też włączyć animację trasy – by osoba patrząca na mapkę podążała wzrokiem za poruszającym się lokalizatorem.

Widget Trasa przejazdów z dnia pozwala z kolei na wyświetlenie Twoich podróży, które miały miejsce w wyznaczonym przez Ciebie dniu. Ciekawą opcją jest też widget Trasa przejazdu z wyborem dni – różni się on tym, że czytelnik Twojego bloga może sprawdzić wszystkie Twoje przejazdy z dnia, który on sam wybierze.

Funkcja tworzenia widgetów przyda się jednak nie tylko w przypadku rowerzystów-blogerów. To także bardzo dobry sposób na zapewnienie spokoju swoim najbliższym, którzy zapewne często zastanawiają się, czy wszystko w porządku.

Przycisk SOS – do wezwania pomocy

Jeśli już o rodzinie i przyjaciołach mowa, warto wspomnieć, że lokalizator IKOL SPOT został wyposażony w duży przycisk SOS. Wciśnięcie go powoduje wysłanie do dowolnej liczby osób powiadomienia SOS z Twoją lokalizacją. Alert może zostać dostarczony do odbiorców trzema drogami: SMS-em, drogą mailową lub jako powiadomienie z aplikacji IKOL Tracker.

Dzięki tej usłudze Twoi bliscy mogą praktycznie natychmiast pośpieszyć na pomoc, gdy będziesz jej potrzebować.

Bezpieczeństwo i komfort dla każdego rowerzysty

Podsumowując: moduł IKOL SPOT to gwarancja bezpieczeństwa i komfortu dla każdego rowerzysty. Z tym nowoczesnym modułem zawsze będziesz mógł sprawdzić, czy z Twoim rowerem nie dzieje się coś niepokojącego. Co więcej, z łatwością zaplanujesz trasy kolejnych wycieczek, a dzielenie się swoją obecną lokalizacją z przyjaciółmi i rodziną będzie wygodniejsze, niż kiedykolwiek wcześniej.

Leave A Comment