Wizy do USA — co warto o nich wiedzieć?

Obecnie wyjazdy do Stanów Zjednoczonych są znacznie łatwiejsze niż jeszcze kilka lat temu, ponieważ zostaliśmy włączeni do Amerykańskiego Programu Bezwizowego. Dzięki temu osoby które jadą do USA w celach turystycznych bądź biznesowych na okres do 90 dni, muszą jedynie zarejestrować się w systemie ESTA. Jak tego dokonać? Podpowiadamy.

Kto może podróżować do USA bez wizy?

Polska w 2019 roku spełniła wszelkie niezbędne wymogi i dołączyła do Programu Ruchu Bezwizowego, dzięki czemu możemy latać do USA bez konieczności ubiegania się o wizę. Zmiany te dotyczą jednak osób, które wybierają się do tego kraju w celach służbowo-turystycznych, na leczenie lub przejazdem docelowo podróżując do innego kraju. Każdy, kto chce podjąć naukę lub pracę w USA, nadal potrzebują wizy właściwej kategorii.

Wjazd do USA na ESTA

Polacy którzy podróżują do Stanów Zjednoczonych w celach służbowo-turystycznych, aby wjechać legalnie do tego kraju, muszą wypełnić formularz i zarejestrować się w systemie ESTA. Proces ten zajmuje jedynie kilka minut, a w ciągu maksymalnie kilkunastu godzin otrzymamy informację zwrotną. ESTA to dokument, który upoważnia do wejścia na pokład samolotu lecącego do USA, lecz ostateczną decyzję o wjeździe na terytorium tego kraju podejmuje urzędnik kontroli granicznej. Z tego powodu osoby, które podały nieprawdziwe dane we wniosku lub których historia w jakiś sposób nie spodoba się urzędnikowi, mogą nie zostać wpuszczone na teren USA.

Każdy, kto potrzebuje pomocy przy rejestracji ESTA czy wypełnieniu wniosku online do promesy wizowej może skorzystać z usług firmy https://www.serwiskonsularny.pl/wizy-do-usa/. Przedsiębiorstwo to może zorganizować również spotkanie w konsulacie, a także udzielić wszelkich informacji związanych z ESTA oraz wizą do USA.

Wjazd do USA na wizie

Osoby, które podróżują do Stanów Zjednoczonych w celach służbowo-turystycznych lecz planują przebywać na terytorium tego państwa powyżej 90 dni, nadal są zobowiązane do posiadania wizy turystycznej. Proces ubiegania się o nią obejmuje kilka niezbędnych czynności do których można zaliczyć: określenie rodzaju wizy, wypełnienie wniosku a także wniesienie opłaty. Następnie umawiany jest termin rozmowy z konsulem i w wyznaczonym czasie musimy spotkać się z taką osobą. Ostatnim etapem jest odbiór paszportu z wizą.

Przy wjeździe do USA obowiązuje automatyczny odczyt dokumentów czyli paszportów. Podróżni którzy pierwszy raz przylatują do Stanów Zjednoczonych, są fotografowani i pobiera się ich odciski palców. Dodatkowo osoba taka musi posiadać paszport, którego data ważności nie może wygasnąć w dniu przekraczania granicy.

Leave A Comment