Prezent dla żeglarza – co wybrać dla miłośnika żeglarstwa?

Okres przedświąteczny to czas szykowania podarunków dla najbliższych. W tym gronie może znaleźć się też żeglarz. Jeśli brakuje Ci pomysłu na praktyczny upominek, który sprawi mu wiele radości, możesz skorzystać z naszych propozycji prezentów dla miłośników żeglarstwa.

Jak wybrać najlepszy prezent dla żeglarza? 

Aby kupić najlepszy prezent dla żeglarza, należy wziąć pod uwagę jego potrzeby. Warto go zapytać, czego brakuje w jego wyposażeniu lub co powinien wymienić oraz jakie ma żeglarskie plany na przyszłość. Wówczas dopasujesz upominek do indywidualnych potrzeb bliskiej Ci osoby i unikniesz kupienia jej czegoś, co już posiada.

Bardzo ważną kwestią jest budżet, jakim dysponujesz. Możesz zdecydować się na zakup drogiego sprzętu za kilka tysięcy lub wybrać tańsze, lecz niemniej przydatne urządzenie lub akcesorium za kilkaset złotych. W naszym zestawieniu znajdziesz propozycje na każdą kieszeń. 

Pomysł na prezent dla żeglarza — co warto kupić? 

Przygotowaliśmy dla Ciebie najciekawsze, naszym zdaniem, pomysły na upominki dla fanów żeglarstwa. 

Kompasy żeglarskie i jachtowe

To podstawowy przyrząd nawigacyjny, który powinien znaleźć się na każdej jednostce pływającej. Umożliwia dokładne określenie kierunków, a wraz z nawigacją ułatwia wyznaczenie i trzymanie się ustalonej trasy. Istnieją też modele o bardziej zaawansowanych funkcjach. Jest to więc doskonały pomysł na prezent dla żeglarza, jednak niektórzy miłośnicy żeglarstwa mogą mieć go w swoim wyposażeniu.

Dobry wodoszczelny kompas wykonany z wysokiej jakości wytrzymałych i trwałych tworzyw możesz kupić za kilkaset złotych (np. tutaj maristo.pl/wyposazenie-nawigacyjne/kompasy). 

Sygnały dźwiękowe dla jachtów i łodzi

Jeśli znajomy żeglarz nie ma jeszcze sprzętu zapewniającego odpowiednią sygnalizację dźwiękową podczas rejsu, warto mu go kupić. Może to być trąbka, klakson do łodzi, gwizdek ratunkowy, nabój gazowy, sygnał dźwiękowy ustny lub ręczny, system sygnalizacji albo wkład zastępczy. W przypadku, gdy nie wiesz, jaki sprzęt wybrać, możesz subtelnie zapytać o to żeglarza. 

Wysokiej jakości produkty tego typu wykonane z trwałych materiałów oraz gwarantujące głęboki i głośny sygnał dźwiękowy, kupisz w cenie od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, np. tutaj

Boje cumownicze

To podstawowy element osprzętu jachtowego służący do cumowania łodzi i jachtów oraz znakowania szlaków wodnych i kąpielisk. To świetny prezent dla żeglarza, który dopiero kompletuje wyposażenie swojej jednostki pływającej. W przypadku doświadczonego miłośnika żeglarstwa warto upewnić się, czy już nie kupił odpowiednich boi.

Nabycie modelu wykonanego z wysokiej jakości materiałów oraz w jaskrawym widocznym z daleka kolorze to wydatek rzędu kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Z kolei wersja z oświetlana, która zapobiega kolizji statków żeglujących w niekorzystnych warunkach, kosztuje od tysiąca do ponad trzech tysięcy złotych.

Śrubokręt płaski

To tani gadżet dla żeglarza, który przyda się podczas różnego rodzaju napraw wykonywanych w czasie rejsu i do majsterkowania. Najlepsze są modele o ergonomicznym kształcie oraz z solidną końcówką zabezpieczoną przed korozją, które zapewniają pełen komfort pracy. Kupisz je za mniej niż 100 zł!

Sonary i echosondy morskie

To sprzęt idealny dla żeglarzy i miłośników rybołówstwa. To też nasza najdroższa propozycja. Koszt to od niecałych 2 tysięcy do prawie 10 tysięcy złotych. Jednak, w miarę możliwości, warto zdecydować się na zakup takiego urządzenia, ponieważ umożliwia uzyskanie wyraźnego obrazu dna, co pozwala m.in. na bardzo precyzyjne namierzenie ławic ryb.

Podczas wyboru odpowiedniego modelu należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ekran i jego właściwości, przetworniki, częstotliwość, moc, wodoodporność oraz funkcje dodatkowe np. GPS i Wi-Fi. 

Prezent dla żeglarza — co jeszcze jest warte uwagi? 

Można zdecydować się też na inny prezent dla żeglarza. Dla początkujących i zaawansowanych fanów żeglarstwa sprawdzi się np. voucher na kurs żeglarski dopasowany do potrzeb danej osoby lub książka o żeglarstwie. Niezależnie od tego, co wybierzesz, praktyczny podarunek na pewno sprawi wiele radości obdarowanemu i będzie mu służyć przez wiele lat.

Więcej pomysłów na prezent żeglarski: sklep żeglarski Maristo.pl.

Leave A Comment