TSG 112

Czy musisz wiedzieć coś więcej o samochodach z napędem elektrycznym?

Większość ludzi w dzisiejszych czasach bardzo troszczy się o środowisko naturalne, ponieważ w końcu – a wszyscy jesteśmy tego świadomi – zdaliśmy sobie sprawę, że nasze działania spowodują upadek naszego świata. Jedną z metod ochrony planety jest wprowadzenie do produkcji i użytkowania samochodów z napędem elektrycznym, które cieszą się coraz większą popularnością wśród milionów użytkowników na całym świecie.

Obecna technologia skupia się na ochronie środowiska, ponieważ w końcu – większość z nas zdała sobie sprawę – nasze działania prowadzą do wyginięcia naszej planety, a tym samym do naszego własnego schronienia. Starając się chronić środowisko, producenci wprowadzają do łańcucha produkcyjnego i użytkowego coraz więcej pojazdów z napędem elektrycznym, które cieszą się coraz większą popularnością wśród milionów użytkowników na całym świecie.

Czym jest samochód elektryczny i kto go wymyślił?

„Pojazd elektryczny” to dość powszechne określenie, ale niewiele osób zna jego dokładną definicję. Pojazd elektryczny to pojazd posiadający co najmniej jeden silnik elektryczny. Innymi słowy, pojazd elektryczny to taki, który do jazdy wykorzystuje wyłącznie energię elektryczną. Zgodnie z definicją zawartą w ustawie z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych, „pojazdy elektryczne” to takie, które wykorzystują wyłącznie zasilanie bateryjne z zewnętrznego źródła. Pomimo tego, że niektórzy mogą uważać „pojazdy elektryczne” za nową innowację, w rzeczywistości tak nie jest. Ponieważ historia samochodów elektrycznych obejmuje ponad sto osiemdziesiąt lat, nie są one nowym wynalazkiem. Pierwszy pojazd elektryczny powstał w połowie XIX wieku (najprawdopodobniej w latach 1832-1839), a za jego wynalazcę uważa się Roberta Andersona. Sprzedaż pojazdów napędzanych parą została wstrzymana w momencie udostępnienia samochodów elektrycznych, które były uważane za bardziej praktyczne i zdolne do osiągania większych prędkości, ale także tańsze od pojazdów elektrycznych.

Jeżeli Twoim celem jest budowa stacji ładowania samochodów elektrycznych, to koniecznie musisz zapoznać się z firmą TSG POLSKA

Jak działa elektryczny samochód z napędem

Sposób działania samochodu elektrycznego jest taki sam jak zwykłego samochodu, z tą różnicą, że zamiast silnika benzynowego zasilany jest prąd elektryczny. Jedyną różnicą jest źródło zasilania, którym w przypadku pojazdu elektrycznego jest energia elektryczna, a w przypadku samochodu konwencjonalnego – różne paliwa. W samochodzie elektrycznym energią jest prąd elektryczny, który w zasadzie jest prądem elektrycznym. System jest prostszy, cichszy i czystszy niż w konwencjonalnym pojeździe z silnikiem Diesla. Akumulator dostarcza energię elektryczną do silnika elektrycznego, który napędza koła pojazdu, bezpośrednio lub poprzez mechaniczny układ przeniesienia napędu. Ponieważ pojazdy te są znacznie bardziej zwrotne niż konwencjonalne samochody, ich silniki pracują z minimalną prędkością. Wynika to z faktu, że moment obrotowy silnika elektrycznego jest przystępny z postoju. Pola elektromagnetyczne wytworzone przez wirnik i stojan powodują, że generator wytwarza wokół siebie pole magnetyczne. Bieguny elektromagnetyczne odpychają się i przyciągają, powodując tym samym obrót wirnika.

Korzyści z posiadania samochodu z silnikiem elektrycznym są następujące:

Samochody z silnikami spalinowymi i elektrycznymi mają wiele zalet. Elektryczne auta są neutralne w zakresie emisji CO2 – wiele samochodów bezemisyjnych. Przedsiębiorcy uważają, że używanie odnawialnych źródeł energii jest niezwykle tani, jak również zadowoleni są z komfortu użytkowania oraz niezwykle dobrych osiągów. Wraz z rozpowszechnianiem użytkowania tych samochodów na całym świecie powstało wiele miejsca, gdzie można je ładować. Zarówno stacje paliw jak i zakłady pracy znacznie więcej pracodawców wyposaża parkingi pracownicze w stacje ładowania. Wraz z rozwojem nowoczesnej technologii rozwoju samochodów elektrycznych także nastąpił bardzo istotny zasięg. Obecnie kierowcy mogą pokonać na jednym ładowaniu nawet do 500 kilometrów. Z racji tego, iż silnik w autach z napędem elektrycznym znajduje się bardzo nisko – te samochody uznawane są za bardzo bezpieczne.

Leave A Comment