pamiatki-z-pragi

Pamiątki z Pragi – miejsca, z których musisz mieć zdjęcie

Pomimo że Czechy to jedno z najmniejszych państw w Europie, znajdują się jednocześnie w czołówce państw najchętniej odwiedzanych przez turystów. Większość z nich wybiera jako cel podróży urlopowej ich stolicę – Pragę. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu to miasto o bogatej, przeszło 1000-letniej historii, które z każdym rokiem oferuje coraz więcej atrakcji dla odwiedzających.

Większość zwiedzających przyjeżdża do Pragi latem lub wiosną, w szczycie sezonu. Jeżeli jednak chcesz uniknąć tłumu i poznać spokojniejsze oblicze Pragi, powinieneś wybrać się nad Wełtawę nieco później. Urokliwe parki, uliczki, które zachwycą Cię niezależnie od pory roku, czy zachody słońca obserwowane z kilkusetletniego mostu – to piękne miejsca, które warto sfotografować.

Praga – raj dla fotografa

Dziesiątki hektarów parków, setki kilometrów ulic i deptaków, a przy nich tysiące wspaniałych kamienic wzniesionych na przestrzeni lat – to właśnie Praga. Turyści fotografujący się za pomocą aparatów i smartfonów na tle charakterystycznych budowli to powszechny widok. Nie musisz jednak wpisywać w wyszukiwarkę hasła Praga co warto zobaczyć, aby sporządzić listę najpiękniejszych miejsc – AccorHotels przygotowało to zestawienie za Ciebie. Oto lista najciekawszych praskich obiektów.

  • Park Letna – znany też jako Letenské sady, to ulubione miejsce spacerów Prażan. Jest doskonałym punktem wypadowym do innych stołecznych atrakcji, gdyż mieści się w ścisłym centrum miasta. Pomimo swojej popularności park nie jest zatłoczony i idealnie nadaje się na romantyczną przechadzkę lub sesję ślubną. Zaledwie kilometr od niego znajduje się przytulny hotel Mama Shelter Prague.
  • Klasztor na Strahowie – fasada najstarszego klasztoru w Pradze nie robi może tak ogromnego wrażenia jak inne zabytki, które można odnaleźć w mieście. Jego wnętrze jest jednak magiczne. Po spacerze w olbrzymim parku otaczającym siedzibę zakonu norbertanów możesz zaznać odpoczynku i zwiedzić znajdujące się na terenie klasztoru biblioteki. Sala filozoficzna i teologiczna są uznawane za jedne z najwspanialszych wnętrz bibliotek w Europie.
  • Nový Svět – pomimo że w Pradze mieszka aż 15% ludności całego kraju, nawet tutaj zobaczysz zaciszne i niezatłoczone uliczki. Jedną z nich jest znajdująca się kilka minut spacerem od Zamku na Hradczanach Nový Svět. Bez trudu można tam wykonać świetne zdjęcia, a kamienice z XVII i XVIII wieku dodają tej scenerii jeszcze więcej uroku.
  • Most Legii – w przeciwieństwie do zatłoczonego Mostu Karola zrobienie sobie zdjęcia na tym moście jest dość łatwe. Piękny, otwarty 177 lat temu obiekt jest drugim najstarszym mostem w tym mieście. Jeżeli chcesz zatrzymać się w jego pobliżu, wybierz Hotel Novotel Praha Wenceslas Square.

Zobacz hotele Praga

  • Kościół Św. Mikołaja – zwieńczony potężną, 17-metrową kopułą, barokowy gmach kościoła może wydać Ci się znajomy. Jego piękno przyciąga bowieim nie tylko fotografów amatorów, ale też reżyserów z Hollywood. Z kolei jego wnętrza można było zobaczyć np. w filmie „Van Helsing”. Świątynia znajduje się samym sercu dzielnicy Malá Strany, więc lepiej zabierz dodatkową kartę pamięci do aparatu – niewykluczone, że zapełnisz ją jeszcze zanim dotrzesz do celu.

Stolica Czech w obiektywie

Chcesz udać się w podróż z aparatem śladem praskich budowli sakralnych, by uwiecznić na zdjęciach wnętrze Klasztoru na Strahowie czy Kościoła św. Mikołaja i Most Legii? A może marzysz o sesji w kameralnych praskich uliczkach? Bez względu na to, jakie atrakcje w Pradze zainteresowały Cię najbardziej, na pewno stworzysz obszerny album ze zdjęć z podróży! Nie czekaj więc – zarezerwuj nocleg na weekend i sprawdź, jak wiele do zaoferowania mają nasi południowi sąsiedzi.

1 Komentarzy

    Leave A Comment