Kredyt walutowy – kto obecnie może się o niego ubiegać?

Zastanawiasz się kto obecnie może ubiegać się o kredyt walutowy? Musisz wiedzieć, że po zmianach, które wprowadziła komisja nadzoru finansowego nie każdy otrzyma ten rodzaj kredytu. Sprawdź co jeszcze warto wiedzieć na temat tego kredytu oraz czy jest to rozwiązanie idealne dla ciebie.

Jaka jest definicja kredytu?

Chcesz dowiedzieć się czym tak naprawdę jest kredyt walutowy? Aby zrozumieć jego definicję najpierw warto jest wyjaśnić sobie czym jest kredyt. W prawie bankowym możemy znaleźć definicję kredytu. Mówi ona o tym, że kredyt jest zobowiązaniem, które bank zgadza się przekazać Kredytobiorcy na określony czas, w określonej kwocie oraz na określonych w umowie kredytowej zasadach.

Kredytobiorca zobowiązuje się do przestrzegania warunków umowy kredytowej, wydatkowania pieniędzy zgodnie z celem zawartym w umowie kredytowej oraz regularnej i stałej spłaty swojego zobowiązania. Kredyt walutowy to kredyt, który udzielany jest w walucie innej niż ta, która obowiązuje w danym kraju.

W jakiej walucie w Polsce możesz otrzymać kredyt walutowy?

W Polsce możesz ubiegać się o kredyt walutowy w walutach takich jak:

  • Euro,
  • Frank Szwajcarski,
  • Funt brytyjski,
  • Dolar amerykański.

Kto obecnie może ubiegać się o kredyt walutowy?

Obecnie o kredyt walutowy mogą ubiegać się osoby, które otrzymują trwały dochód w walucie kredytu. Jest to zgodne z przepisami, które wprowadziła komisja nadzoru finansowego. Zmiany te zostały wprowadzone po to, aby zabezpieczyć regularną i stałą spłatę oraz obsługę kredytu.

Zmiany te zostały wprowadzone również po to, aby nigdy więcej nie miała miejsce sytuacja, która wydarzyła się już w naszym kraju, kiedy to masowo udzielano kredytów we franku szwajcarskim.

Jak wygląda sytuacja frankowiczów dziś?

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na złożenie pozwu i próbę odzyskania utraconych pieniędzy. Jedna z najlepszych kancelarii Frankowych postanowiła udostępnić darmowe narzędzie jakim jest kalkulator frankowy.  To zupełnie darmowe narzędzie, które pomaga wyliczyć orientacyjną kwotę o jaką można ubiegać się w przypadku wygrania procesu sądowego.

Aby z niego skorzystać w odpowiednie rubryki należy wpisać podstawowe parametry swojej umowy kredytowej. Będą to informacje tak jak nazwa banku, data zaciągnięcia kredytu czy kwota kredytu. Po dokładną analizę zgłoś się do specjalisty, który dokładnie przeanalizuje wszystkie niezbędne dokumenty.

Jakie są zalety kredytu walutowego?

Do głównych zalet kredytu walutowego zaliczyć można z reguły niższe oprocentowanie tego kredytu niż kredytów złotowych. Kolejną zaletą dla osób, które zarabiają w walucie kredytu jest brak ryzyka walutowego. Osoby które dokonują spłaty w walucie kredytu likwidują koszt spreadu walutowego.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto jest dokładnie zapoznać się ze wszystkimi zaletami, ale i wadami tego rozwiązania.

Jakie są wady kredytu walutowego?

Główną wadą kredytu walutowego jest bardzo mała liczba ofert tego produktu w bankach. Dodatkowo, aby starać się o kredyt walutowy należy posiadać bardzo wysoką zdolność kredytową oraz dużo wyższy wkład własny niż w przypadku kredytu złotowego.

Starając się o kredyt walutowy należy również pamiętać o tym że przedłożone w banku dokumenty muszą zostać spisane w języku polskim. Jeżeli posiadasz więc dokumenty, które zostały spisane w innym języku zaleca się, aby skorzystać z usług tłumacza przysięgłego. Warto wiedzieć o tym przed rozpoczęciem starania się o kredyt walutowy gdyż pochłonie to twój dodatkowy czas oraz pieniądze.

Leave A Comment