Jaki Internet mobilny na wakacje? – bezprzewodowy Internet za granicą

W dzisiejszym świecie, każdy z nas ma Internet mobilny. Jest to niezbędnik dzisiejszych czasów i bardzo trudno byłoby nam się bez niego odnaleźć. Internet mobilny umożliwia nam dostęp do serwisów WWW właśnie z pozycji przenośnych urządzeń takich jak telefon, laptop czy notebook. Taki Internet nie rożni się niczym od standardowej sieci. Dostęp zapewnia nam karta SIM, która jest w każdym urządzeniu.

Internet mobilny bez limitu

Określenie „Nielimitowany Internet” lub „brak limitu danych” oznacza w gruncie rzeczy to samo. Jeżeli nawet wykorzystamy swój limit, to i tak mamy dalej Internet. Działa on co prawda dużo wolniej, bo nie ma już pełnej prędkości.

Operatorzy najczęściej zwalniają prędkość do 1 Mb/s. Wniosek więc jest prosty z Internetem Mobilnym bez limitów możemy cieszyć się bez przerwy dostępem do stron WWW, kontaktem z przyjaciółmi, korzystaniem z portali społecznościowych oraz w razie potrzeby z nawigacji.

Internet za granicą 

Niezależnie od tego gdzie jesteśmy lub gdzie chcemy pojechać, w każdym miejscu na świecie chcemy mieć dostęp do Internetu. Najlepiej byłoby wtedy, kiedy nasze WiFi gwarantowało by nam dostęp do sieci na najwyższym poziomie. Teraz jest już to możliwe. XOXO to przełom na rynku. Więc nie ma znaczenia gdzie się znajdujesz. XOXO daje gwarancję, że Twoje WiFi będzie działać zawsze.

Poza tym ROUTER XOXO możesz tylko wypożyczyć na czas twojego wyjazdu. Zapłacisz tylko za to, co wykorzystasz. Sam decydujesz jaki będzie Twój rachunek. Nie ma tu żadnych ukrytych kosztów. Za router wraz z Internetem płacisz z góry, więc nie zaskoczy Cię niemiły rachunek po powrocie.  XOXO WiFi to łatwość i przyjemność korzystania.

Przenośny router WiFi

Router do Internetu mobilnego jest to sprzęt, który działa z kartą SIM. Tym samym różni się od stacjonarnego urządzenia, które musi być podłączone do źródła zasilania. Przenośny router działa dzięki baterii, dlatego możemy zabierać go w drogę. Ma podobne działanie do hotspotu.

Cena takiego przenośnego routera waha się od 100 złotych do nawet 1000 złotych. Oczywiście cena przekłada się na jakość i na możliwości urządzenia. Do Przenośnego routera XOXO WiFi możemy podłączyć nawet pięć urządzeń na raz.

Ogromną zaletą tego urządzenia jest również to, że w pełni naładowana bateria działa do 12 godzin. Ważne jest również to, że z XOXO WiFi  mamy kontrolę nad naszym połączeniem. Jest ono w pełni bezpieczne i chroni nasza anonimowość.

Roaming w Play 

Wszyscy użytkownicy sieci Play za granicą maja automatycznie uruchamianą usługę roamingu. Tylko klienci Play online nie posiadają takiej usługi. Podczas podróży do wszystkich krajów Unii Europejskiej nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów za korzystanie ze swojego telefonu komórkowego. Właśnie wtedy masz dostęp do tak zwanego roamingu po cenach krajowych.

Korzystanie z roamingu przydaje się najbardziej w momencie wyjazdu za granicę, wtedy po uruchomieniu go nie musisz tracić możliwości korzystania z sieci krajowej. Ile roamingu możesz wykorzystać w sieci Play w krajach UE?

Jeśli chcesz to wiedzieć musisz wpisać na swoim telefonie kod *800# i zatwierdzić przyciskiem tak zwanej zielonej słuchawki. W odpowiedzi dostaniesz informację o ilości GB, które Ci przysługują w roamingu. Z XOXO WiFi możesz korzystać w ponad 140 krajach. Także możesz cieszyć się kontaktem ze znajomymi oraz partnerami biznesowymi bez przerwy.

Dzięki XOXO WiFi możesz zaoszczędzić nawet do 95 procent na Internecie za granicą. Za pośrednictwem usługi WiFi Calling oraz VolP oszczędzasz na połączeniach internetowych i telefonicznych.

Roaming w T-mobile 

Przebywając za granicą Twój telefon korzysta z lokalnej sieci w danym państwie. Wtedy potrzebujesz usługi roamingu. Dzięki niej możesz dzwonić i odbierać połączenia, korzystać z transmisji danych oraz wysyłać i przyjmować sms’y.

Roaming w T-molile włącza się automatycznie. Użytkownicy przy ponownym korzystaniu już mają włączoną usługę i ona po prostu się ponawia. Jeżeli tak się jednak nie stanie znaczy to, że niezbędne będzie ponowne włączenie roamingu.

Podczas pobytu w krajach Unii Europejskiej nie musisz płacić za tę usługę. Masz dostęp do roamingu po cenach, które obowiązują w kraju.

Do korzystania z Internetu za granicą wymagany jest aktywny roaming. Usługa ta jest aktywowana w sieci Play osobno dla każdej umowy. Na terenie UE nie będzie więc problemu z Internetem, można z niego korzystać bez limitu. (Więcej znajdziesz tutaj.)

Leave A Comment