Jak zorganizować podróż po krajach bałtyckich?

Kraje bałtyckie, czyli Estonia, Łotwa i Litwa, to region pełen uroku i fascynujących wydarzeń historycznych, który coraz chętniej odwiedzają turyści. Planujesz podróż po tych trzech krajach? Oto kilka wskazówek, jak ją zorganizować, by w pełni wykorzystać ten wyjazd.

 

Transport – jak najlepiej podróżować po krajach bałtyckich?

Najwygodniejszym sposobem poruszania się po krajach bałtyckich jest samochód. Trasy są dobrze rozwinięte, a odległości między stolicami stosunkowo niewielkie. Możesz również skorzystać z autobusów lub pociągów, które łączą główne miasta regionu.

Najlepszym sposobem do przemieszczania się na dalsze odległości, np. między jednym krajem a drugim, jest jednak samolot. Kraje bałtyckie są stosunkowo dobrze skomunikowane. Możesz skorzystać z platformy do organizacji podróży  eSky.pl, aby zarezerwować najbardziej atrakcyjne cenowo bilety. 

Noclegi – gdzie się zatrzymać na Litwie, Łotwie i w Estonii?

W krajach bałtyckich znajdziesz szeroki wybór noclegów, od luksusowych hoteli po przytulne hostele. Jeśli szukasz czegoś wyjątkowego, możesz wybrać nocleg w zamku, dworku lub na wsi.

Pamiętaj, że udając się na city break z Krakowa lub innego miasta,  na eSky.pl, masz możliwość wykupienia dodatkowo noclegów w atrakcyjnej cenie (także w wersji łączącej loty i noclegi w jednej rezerwacji). eSky.pl umożliwia także zakup ubezpieczenia podróżnego i wynajem samochodu w atrakcyjnej cenie .

Atrakcje i plan podróży

Kraje bałtyckie oferują wiele atrakcji dla turystów. W Estonii warto odwiedzić Stare Miasto w Tallinnie, Park Narodowy Lahemaa i wyspę Saaremaa. Na Łotwie zachwycają Ryga z secesyjną architekturą, Park Narodowy Gauja i Jurmala z piaszczystymi plażami. Litwa słynie z Wilna z imponującym Wzgórzem Giedymina, Kowna i Kurlandzkiej Mierzei.

Planując podróż po krajach bałtyckich, musisz oczywiście wziąć pod uwagę czas, jakim dysponujesz, swoje zainteresowania i budżet. Przykładowy plan 7-dniowej wycieczki może wyglądać następująco:

Dzień 1: Przylot do Tallinna, zwiedzanie Starego Miasta

Dzień 2: Park Narodowy Lahemaa, rejs promem na wyspę Saaremaa

Dzień 3: Przejazd do Rygi, zwiedzanie secesyjnej architektury

Dzień 4: Park Narodowy Gauja, Jurmala

Dzień 5: Przejazd do Wilna, zwiedzanie Wzgórza Giedymina

Dzień 6: Kowno, Troki

Dzień 7: Powrót do Polski

Pamiętaj, aby wyjeżdżając zaopatrzyć się w dobrej jakości mapę krajów bałtyckich oraz sprawdzony przewodnik. We wszystkich krajach bałtyckich obowiązującą walutą jest euro, więc możesz chcieć założyć konto walutowe, aby korzystać z lepszych przeliczników.

Najlepszym okresem do podróży po Litwie, Łotwie i Estonii jest wiosna i lato, kiedy jest najcieplej. Zimą i jesienią klimat jest mało sprzyjający zwiedzaniu. W większości krajów regionu sprawnie porozumiesz się w języku angielskim.

Podróż po krajach bałtyckich to doskonała okazja do poznania piękna i historii tego regionu. Dobrze zaplanowana wycieczka pozwoli Ci w pełni wykorzystać ten wyjazd i stworzyć niezapomniane wspomnienia na długie lata.

Leave A Comment