jak umilic sobie i pasazerom

Jak umilić sobie i pasażerom długą podróż samochodem?

Długa podróż samochodem to nie tylko spory wysiłek związany z prowadzeniem auta przez wiele godzin, ale też nuda — atakująca zarówno samego kierowcę, jak i wszystkich pasażerów. Na szczęście istnieje naprawdę wiele sposobów na to, aby uprzyjemnić sobie ten monotonny nieraz czas. Poznaj nasze sprawdzone patenty!

Dobre radio samochodowe to podstawa

Planujesz długą podróż samochodem? Koniecznie zaopatrz się w dobre radio samochodowe! Słuchanie muzyki to czynność, która dla większości osób jest niezwykle skutecznym sposobem na radzenie sobie z nudą podczas wielogodzinnej jazdy autem. Relaksacyjna muzyka pozwala ukoić nerwy, gdy utkniesz w korku; z kolei ta energiczna dodaje sił i pobudza w trakcie podróżowania późnym wieczorem czy nocą.

Obecnie ogromną popularnością cieszą się takie rozwiązania jak nowoczesne radio samochodowe Bluetooth — taki sprzęt nie tylko umożliwia słuchanie ulubionej muzyki czy radia, ale też pełni funkcję praktycznego zestawu głośnomówiącego. Dzięki możliwości łatwego połączenia radia z Twoim smartfonem, możesz puścić w samochodzie swoją ulubioną playlistę, w bezpieczny sposób odebrać SMS-a bądź przeglądać wybrane foldery z muzyką.

Dobrym pomysłem, zwłaszcza gdy podróżujesz z dziećmi, będzie słuchanie w podróży ebooków. Na rynku znajdziesz mnóstwo propozycji stworzonych specjalnie z myślą o najmłodszych, ale też klasycznych utworów literackich — wspólna wycieczka to świetna okazja do zapoznania rodziny ze światowej sławy dziełami.

Gry i zabawy — które sprawdzą się w podróży?

Kto powiedział, że podczas podróży nie można świetnie się bawić? Do wyboru masz wiele gier oraz zabaw — oczywiście spora część z nich dostępna jest jedynie dla pasażerów. Jeśli chodzi o kierowcę, może on zaangażować się w niewymagające dużego skupienia gry słowne czy zabawy polegające na odpowiadaniu na pytania lub rozwiązywaniu zagadek.

Pasażerowie mają tu dużo większą swobodę. Na rynku znajdziesz szeroką gamę gier, które posiadają specjalne wersje podróżne. Zwykle wersje takie są o wiele bardziej kompaktowe, zminiaturyzowane, mobilne — posiadają różne udogodnienia. Możesz więc zagrać w podróżną wersję np. kultowego „Monopoly” czy „Scrabble”.

Tablet — czy korzystać z niego podczas jazdy?

Tablet to urządzenie, które z pewnością może umilić podróż — nie dotyczy to jednak kierowcy, który nie powinien z niego korzystać. Często rodzice decydują się na wręczenia takiego sprzętu dzieciom, licząc na to, że zajmą się zabawą na dłuższy czas i pozwolą dorosłym odpocząć.

Na tablecie dziecko może grać w gry, oglądać filmy czy rysować. Pamiętaj jednak, że nie powinno korzystać z niego przez długi czas, a aktywność musi być dostosowana do jego wieku i poziomu rozwoju. Jeśli planujecie oglądanie filmów na tablecie, możesz zakupić specjalną podstawkę, umożliwiającą przymocowanie takiego sprzętu do znajdującego się przed oglądającą osobą fotela.

Nie zapomnij o odpowiednim prowiancie!

Podczas długiej podróży kluczowy jest również odpowiedni prowiant — czyli taki, który nie jest sypki, płynny, czy w innej konsystencji stwarzającej duże ryzyko pobrudzenia auta i współpasażerów. Jeśli podróżujesz latem, najlepiej będzie przechowywać jedzenie w torbach termicznych. Nie zapomnij też o zabraniu dużej ilości wody mineralnej do picia; kierowcy przydać się może duży kubek termiczny bądź termos z kawą.

Leave A Comment