Balie ogrodowe

Balia ogrodowa – dlaczego warto ją mieć?

Pomysł godny uwagi – gorące termy we własnym ogrodzie. Prawda, że na myśl o nim od razu pojawia się uśmiech na twarzy i zaczynamy marzyć o przydomowym SPA? Taka opcja ucieszy wszystkich, chcących urządzić sobie kącik, który zapewni relaks i pozwoli zatroszczyć się o dobre samopoczucie. Dziś kilka słów na temat balii ogrodowych.

Dobre zdrowie i relaks

Nie dziwi nas to, że balie ogrodowe zyskały tylu miłośników. Mają wiele zalet. Moda na nie przybyła ze Skandynawii, gdzie od wielu lat są sposobem dbania o zdrowie, ale doceniane były już od czasów starożytnych. Wydają się „zwyczajne” i trudno uwierzyć, że mogą tak dobrze działać na nasze zdrowie i samopoczucie. To po prostu drewniane beczki napełnione wodą, którą podgrzewa się do odpowiedniej temperatury – nie można powiedzieć, że to skomplikowane. Jednak zdecydowanie warto zainteresować się nimi i pomyśleć o tym, aby na terenie własnego ogrodu znaleźć miejsce dla balii.

Kąpiel w drewnianej beczce poprawia funkcjonowanie układu krążenia. Powinni mieć ją na uwadze także ci, którzy cierpią na bóle stawów, czy narządów ruchu, ponieważ są doskonałym uzupełnieniem leczenia i pomagają zmniejszyć uciążliwe dolegliwości. Należy podkreślić, iż kąpiel w balii wzmacnia odporność. W porze zimowej można ogrzewać się w gorącej wodzie, a następnie schładzać, korzystając z mroźnej aury, co pozwala zahartować organizm. Jeśli jesteśmy zdrowi, to tym samym, nasza skóra miło zaskakuje swym wyglądem, jest gładka i jędrna. Fakt ten doceniają przede wszystkim panie. Jak wiadomo kobiety uwielbiają dbać o urodę, poszukują wciąż nowych sposobów na jej poprawę i często stojąc w drogerii przed półkami uginającymi się od kosmetyków próbują wybrać ten idealny. Może zamiast całej łazienki różnorodnych balsamów, kremów i innych specyfików, warto pomyśleć o innej formie troski o wygląd i zafundować sobie domowe spa z balią na czele?

Gorąca kąpiel „pod chmurką” jest niezwykle relaksująca. Po ciężkim, pracowitym dniu, kiedy czujemy się spięci, marzymy tylko o tym, by się wyciszyć, odpocząć. Nie zawsze mamy ochotę opuszczać dom, fatygować się gdzieś, gdzie nabierzemy dobrej energii. Tym bardziej docenimy wtedy fakt, że na terenie własnego ogrodu posiadamy balię. Nie musimy chyba dodawać, że stres niekorzystnie na nas działa i należy z nim walczyć. Sposobów jest niemało, jednym z nich są właśnie kąpiele w balii. Cisza, spokój, ciepła woda, miłe okoliczności przyrody – o odprężenie nietrudno!

Wszystkich zainteresowanych ogrodowymi baliami zachęcamy do odwiedzenia strony producenta – www.balia.pl. Firma wykonuje ekologiczne, tradycyjne balie nawiązując do skandynawskiego designu. Dzięki niej w domowym zaciszu możemy cieszyć się gorącymi termami, dbać o zdrowie, dobry nastrój i relaksować się do woli.

Leave A Comment