Postępowanie przed sądem czy ugoda z bankiem – co wybrać i kiedy?

Banki namawiają frankowiczów na ugody obiecując, iż warunki ugody są korzystne dla kredytobiorców. Nie mając stosownej wiedzy trudno ocenić atrakcyjność zapisów proponowanej ugody, z drugiej strony nie warto bezgranicznie ufać bankowi. Warto jest zatem sprawdzić treść ugody, porównać korzyści płynące z jej podpisania z alternatywnymi rozwiązaniami.

Nowa fala propozycji ugód bankowych w sprawach kredytów frankowych

Banki związane umowami o kredyty we frankach szwajcarskich masowo przegrywają w sądach i są zmuszane do uneiwazniania kredytów, co z atym idzie ponoszenia horrenadalnych strat zwiażanych z rozliczeniem zobowiązań po kursie franka z dnia podpisania umowy kredytowej. W związku z  tą sytuacją wiele banków podejmuje kolejne próby proponowania klientom ugody w sprawie spłaty pozostałej sumy kredytu. W praktyce rzadkością ugody z bankiem są korzystne. Przede wszystkim należy nadmienić, iż podpisanie z bankiem ugody zamyka drogę sądową do unieważnienia kredytu bezpowrotnie.

Ocena korzyści

Chcąc porównać korzyści płynące z unieważnienia kredytu z korzyściami wynikającymi z ugody bankowej dobrze jest skorzystać  porady prawnej w wykwalifikowanej kancelarii. Każda kancelaria frankowa Gniezno dokonuje analizy dokumentów, treści propozycji ugody jak również wykonuje analizy prawne umowy kredytowej pod kątem roszczenia unieważnienia kredytu. Nie są to kosztowne usługi a mają ogromne znaczenie dla ostatecznej decyzji kredytobiorcy. Co doz asady ugoda nigdy nei będzie kozrystneisjza od uniewaznienai umowy kredytowej, jednak zdarzaja się kredyty, które z różnych przyczyn nie podlegają unieważnieniu. wówczas rozważenie ugody może być dobrym rozwiązaniem. Ponadto dzięki wsparciu kancelarii frankowej można z bankiem wynegocjować lepsze warunki ugody.

Kiedy unieważnienie nie wchodzi w grę

Roszczenie unieważnienia kredytu to koszty i ryzyko, wiele osób obawia się długotrwałego procesu oraz kosztów obsługi prawnej. Mimo wszystko warto rozważyć tę opcję. Niestety nie każda umowa kredytowa zawierana przez bank posiada znamiona abuzywnosci. Jeśli nasza umowa nie ma zapisów niedozwolonych, nie mamy podstaw do unieważnienia kredytu, możemy go jedynie przewalutować co nie jest działaniem opłacalnym w obecnym czasie, lub zgodzić się na ugodę bankowa, która i tak często wskazuje na przewalutowanie.

Kolejnym przypadkiem wykluczenia unieważnienia kredytu jest sytuacje, kiedy kredytobiorca była firma lub kredyt był zaciągany na nieruchomość z przeznaczeniem prowadzenia działalności gospodarczej, wynajmu inwestycyjnego itp. Wówczas pozostaje jedynie zawarcie ugody i wywalczenie z bankiem jej najlepszych warunków.

Kancelaria frankowa – wiedza i doświadczenie

Korzystając z usług kancelarii frankowej można być pewnym profesjonalnego podejścia opartego o indywidualną analizę zapisów, możliwości wyjścia z patowej i trudnej sytuacji. Wielu frankowiczów dopiero dziś odkrywa możliwości związane z kredytem frankowym i sięga po pomoc prawników. Co warto podkreślić kancelaria frankowa zapewnia również odzyskanie środków z kredytów frankowych zakończonych i w pełni opłaconych.

Leave A Comment