Co oferują hotele dla dorosłych?

Co oferują hotele dla dorosłych?

Hotele dla dorosłych nie są jeszcze za bardzo popularne w Polsce. Nadal większość klientów biur podróży, słysząc tę nazwę bardziej kojarzy ją z niedostępnymi dla osób niepełnoletnich zakazanymi rozrywkami. Tymczasem hotele tego typu, to normalne miejsca do wakacyjnego wypoczynku. Jedyną różnicą jest tutaj bariera wiekowa. Osoba z dzieckiem, nie może zarezerwować tam miejsca.

Hotele dla dorosłych w szczególności różnią się tylko tym od standardowej oferty, że do takich hoteli nie można jechać z dziećmi. Zasada ta została wprowadzona po to, aby umożliwić wypoczynek turystom w spokojnych i cichych warunkach. To propozycja dla tych wszystkich, którzy chcieliby spędzić czas przy basenie, bez obaw, że biegające maluchy zakłócą im w jakikolwiek sposób wypoczynek.

Dodatkowo w takich hotelach nie ma miejsca na wszelkie dostępne atrakcje dla dzieci. Nie znajdziemy tam placów zabaw czy miejsc do karmienia piersią. Z kolei możemy liczyć na rozbudowaną ofertę w zakresie SPA, a także na atrakcje w postaci nocnych zabaw tanecznych oraz dyskotek.

Limit wiekowy

Tego typu hotele mają oczywiście limit wiekowy. Najczęściej minimalny wiek gości hotelowych to osiemnaście lat. Niektóre z nich są dużo bardziej liberalne i otwierają swoje podwoje dla szesnastoletnich gości. W skrajnych przypadkach do hotelu może nie zostać wpuszczony nawet dwudziestolatek. O hotele tego typu w biurach podróży warto zawsze pytać, bo nie jest to domyślna opcja, którą przedstawiają agenci. Jednak praktycznie wszystkie większe biura podróży mają takie hotele zakontraktowane. Oczywiście ich wybór jest znacznie mniejszy i nie zawsze będą w lokalizacji takiej, jaką byśmy chcieli, ale za to gwarantują, że nie będzie w nich dzieci.

Niekiedy niecały hotel pozostaję niedostępny dla dzieci. Niektóre placówki tego typu po prostu odgradzają pewną przestrzeń, która dla nastoletnich i małych klientów pozostaje niedostępna. Może to być osobna restauracja, w której nie uświadczymy małych dzieci czy niemowlaków lub osobny basen. Takie rozwiązanie jest o tyle korzystne, że kiedy chcemy mieć spokój oraz ciszę, możemy przenieść się do strefy dla dorosłych.

Kiedy zaś nie mamy nic przeciwko dzieciom, to korzystać możemy także z przestrzeni, gdzie te przebywają. Takie rozwiązanie jest doskonałe dla osób, które posiadają nastoletnie dzieci. Mogą oni jednocześnie przebywać z nimi na wakacjach, ale w kluczowych momentach, gdy chcą odpocząć, przenoszą się do stref „zamieszkanych” tylko przez dorosłych.

Wbrew powszechnemu przekonaniu klientów na takie hotele nie brakuje, co więcej, hotel dla dorosłych w Polsce zyskuje coraz więcej zainteresowanych. Spotkamy tutaj osoby w rozmaitym wieku. I takie, które jeszcze nie mają dzieci lub też po prostu ich nie planują i takie, które swoje dzieci już wychowali I dorośli do scenariusza, w którym marzy im się wypoczynek bez konieczności znoszenia innych dzieci.

Wadą tych hoteli jest to, że takie strefy i rozwiązania dostępne są raczej tylko w większych obiektach, gdzie rozległy teren pozwala na zrobienie dodatkowego miejsca specjalnie dla osób ceniących sobie wypoczynek bez dzieci.

Leave A Comment