Chiny, Japonia, Wietnam – jak się przygotować na wyjazd do krajów azjatyckich?

Chiny, Japonia, Wietnam – jak się przygotować na wyjazd do krajów azjatyckich?

Podjąłeś decyzję o wyjeździe do jednego z krajów azjatyckich? Nie zapomnij o zadbaniu o wizę, kwestie zdrowotne oraz odpowiednie ubezpieczenie. W niniejszym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje na temat przygotowania do wyjazdu m.in. do Chin i Japonii. Zapoznaj się z nimi, aby zapewnić sobie najlepszą ochronę na miejscu. Sprawdź też, jakich sytuacji unikać podczas zwiedzania.

Kwestia pierwsza: wiza

Podczas podróżowania po Europie nie potrzebujesz wiz wjazdowych. Kiedy jednak wybierasz się do odleglejszych krajów zlokalizowanych na innych kontynentach, taki dokument będzie Ci potrzebny. Czasem tylko do wykonywania pracy zarobkowej (np. w Japonii), czasem również w celach turystycznych (np. w Chinach, Wietnamie). Jeżeli nie dopełnisz formalności i nie zdobędziesz wizy, nie zostaniesz wpuszczony na teren danego kraju. Możesz nawet spotkać się z odmową wypuszczenia z pokładu samolotu.

Uwaga: sprawdź, przez które kraje będziesz leciał! W niektórych państwach wymaga się wizy tranzytowej wynikającej z samego przekroczenia granic. O tego typu wizy musisz się postarać samodzielnie.

Kwestia druga: ubezpieczenie

Kraje, do odwiedzenia których potrzebujesz wizy, nakładają na Ciebie również obowiązek posiadania ubezpieczenia turystycznego z ochroną kosztów leczenia. Jeśli nie będziesz go miał, mimo wyrobienia wizy nie przekroczysz granicy.

Nie narażaj się na niepotrzebnie wysokie wydatki – i tak podróż do Azji nie należy do tanich. Sprawdź ubezpieczenia podróżne KioskPolis.pl, czyli w darmowej internetowej porównywarce polis. Wpisz kraje, w których będziesz się znajdować, wybierz rodzaj wypoczynku, zaznacz daty początku i końca wyprawy, a następnie podaj daty urodzin wszystkich podróżników, których chcesz ubezpieczyć. Na wygenerowanej liście ofert znajdź taką o szerokim zakresie, a jednocześnie korzystnej cenie.

Kwestia trzecia: szczepienia

Przed wjazdem do krajów orientalnych powinieneś wykonać szczepienia obowiązkowe (jeżeli w danym państwie obowiązują), ale warto także zdecydować się na te zalecane. Jako że Twój organizm zderzy się na miejscu z nieznanymi mu dotychczas bakteriami i wirusami, będziesz bardziej podatny na zachorowanie.

Zabezpiecz się przed wirusowym zapaleniem wątroby (typu A i B), tężcowi i błonicy, durowi brzusznemu, japońskiemu zapaleniu mózgu. Jeśli lekarze zaleci Ci dodatkowe, je również wykonaj – lepiej dmuchać na zimne!

Kwestia czwarta: środki ostrożności

Zwiedzając orientalne kraje, zachowaj daleko posunięta ostrożność w kontakcie z jedzeniem, fauną i florą. Pij wodę wyłącznie z zamkniętych butelek. Tę w hotelu gotuj. Nie spożywaj potraw surowych, a tym bardziej nie kupuj ich na straganach (tam normy sanitarne nie są przestrzegane). Jeśli chcesz zjeść owoce i warzywa, umyj je i obierz ze skóry.

Nie głaskaj nieznanych zwierząt. Przechodząc obok małp, miej się na baczności, bo czasem skaczą na turystów. Po powrocie do hotelu od razu myj ręce. Noś ubrania zakrywające skórę i używaj środków przeciw komarom. Nigdy nie zostawiaj na noc otwartego okna, w którym nie ma moskitiery.

Leave A Comment