Archipelag Kornatów – wymarzone miejsce na czarter jachtu

Chorwacja jest obecnie z pewnością jednym z idealnych miejsc na wakacje spędzone na jachcie i żegludze, na który decyduje się coraz więcej osób. Wynika to z jednej strony z dogodnej lokalizacji tego kraju, a z drugiej z niebywale rozmaitego położenia geograficznego tego kraju. Dzięki temu, że coraz więcej osób uprawia żeglowanie, a wakacje na jachtach zaczynają kosztować całkiem rozsądne pieniądze, podobne do wynajęcia hoteli, bowiem coraz więcej pojawia się ofert dla amatorów żeglarstwa.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Punt, która oferuje m.in. czartery jachtów w Chorwacji – https://www.punt.pl/czarter-jachtow-chorwacja/

Chorwacja dzięki temu właśnie dysponuje niezwykle zróżnicowaną flotą czarterową, w skład, której wchodzą zarówno małe, skromne jachty żaglowe, jak i wielkie katamarany. Co więcej występuje tam wiele doskonałych miejsc na czarter jachtu w Chorwacji, dlatego tak często obecnie całe rodziny decydują się na spędzenie wyjątkowych wakacji na morzu.

Wyspa na wyspie

Akwen, którym dysponuje Chorwacja jest niesamowicie przyjazny zarówno dla żeglarzy jak też dla podróżujących. Wzdłuż chorwackiego wybrzeża występują w niewielkiej odległości małe miejscowości, do których można przypłynąć właśnie jachtem. Wiele jest takżebajkowych wysepek, do których można dotrzeć jedynie drogą morską. Wybierając czarter jachtów w Chorwacji można liczyć na niezwykłą przygodę, a także na zwiedzenie miejsc trudno dostępnych innym środkiem lokomocji.

Wyjątkowe wysepki na Kornati

Do jednych z najpopularniejszych oraz najliczniejszych skupisk wysp w Chorwacji, a właściwie na całym Adriatyku należy archipelag Kornatów. Jest on wymarzonym miejscem dla nurków czy właśnie żeglarzy, którzy chętnie cumują swoje jachty właśnie w jego obrębie. Jedną z największych zalet tego archipelagu jest fakt, że nie przebywa tam zbyt wielu turystów. Dla osób, które cenią sobie spokój a na wakacjach chcą odpocząć od zgiełku i hałasu, czarter jachtów Chorwacji na Kornati wydaje się doskonałym pomysłem. Czartery jachtów w Chorwacji bardzo często docierają właśnie w to miejsce i cieszą się dziką przyrodą, oferowaną przez park narodowy.

Charakterystyczna flora i fauna Archipelagu

Większość wysp, znajdujących się na archipelagu Kornati pozbawiona jest roślinności. Czasem można spotkać trawę czy jakieś małe winnice czy figi. Z tego właśnie powodu, nie występują tam zwierzęta lądowe, za wyjątkiem jaszczurek czy kun. Jednak archipelag Kornati jest rajem dla ornitologów, bowiem właśnie tam, na ostrych klifach można spotkać gołębie, jerzyki czy kormorany. Zupełnie jednak odwrotnie sytuacja przedstawia się w morzu. Woda jest na tyle przejrzysta, że nawet bez nurkowania można podziwiać rozmaite ryby czy wodną roślinność.

Przygotowanie techniczne dla jachtów

Archipelag Kornatów jest także doskonale przygotowany dla osób, podróżujących jachtem. Przy wysepkach znajdują się liczne boje cumownicze, a także są wyznaczone miejsca do cumowania lub kotwiczenia. Dzięki temu czartery jachtów w Chorwacji często są kierowane właśnie w tę stronę Adriatyku. Ze względów bezpieczeństwa na obszarze Kornati żeglowanie jest możliwe jedynie w dzień, bowiem liczne klify, wysepki, nieoznaczone skały czy płycizny są zbyt niebezpieczne dla podróżowania nocą. W tym miejscu obowiązuje także bilet wstępu na wody, bowiem cały obszar Archipelagu jest Parkiem Narodowym, do którego za wstęp należy zapłacić.

Wyjątkowe chwile na jachcie

Zdecydowanie się na czarter jachtów w Chorwacji jest z pewnością doskonałym pomysłem na spędzenie oryginalnych i niezapomnianych wakacji. Warto także zauważyć, że sprawna oraz nowoczesna nawigacja podnosi niezwykle poziom bezpieczeństwa, co także jest istotne, gdy na jachcie przebywają na przykład nieletnie dzieci. Obecnie coraz niższe stają się także ceny czarterów jachtów, ponieważ coraz więcej amatorówżeglugi decyduje się na tak wyjątkowe wakacje jak morska wycieczka jachtem od przystani do przystani. Duża konkurencja na rynku sprawia, że czartery jachtów, nie tylko w Chorwacji są naprawdę w przystępnych cenach, a ich standard czy system bezpieczeństwa nie pozostawia wiele do życzenia.

1 Komentarzy

    Leave A Comment