Wyznaczanie trasy

Dodaj miejsca pośrednie

Trasa Warszawa – Wiedeń. Odległość, najlepsza droga, ile km, dobre połączenia

Podróż z Warszawy do Wiednia samochodem

Trasę na odcinku Warszawa – Wiedeń najszybciej można pokonać samochodem, przemierzając odcinek około 681 km. Jest to droga najkrótsza i najwygodniejsza – w dużej mierze prowadzi bowiem przez Autostradę.

Opis trasy wygląda następująco:

W Warszawie, Alejami Jerozolimskimi należy kierować się w stronę Drogi Krajowej numer 7. Stamtąd należy udać się drogą S8 w stronę Drogi Krajowej numer 1 w Piotrkowie Trybunalskim. Wjeżdżając w obszar województwa śląskiego trasę należy kontynuować drogą S8. Odcinek wynosi około 125 km. Następnie trzeba wjechać w obszar płatnej autostrady A1. Cennik dostępny jest na stronie internetowej. Autostradą A1 wjeżdżamy na teren Czech. Kierujemy się wzdłuż D35/E442/E462. Dalej trasa kontynuowana jest zgodnie ze znakami na Wein/Mikulov/Znojmo by dostać się na autostradę A5 w Austrii.

Winiety: na terenie Austrii niezbędne jest posiadanie winiet, ponieważ jest to kraj z dużą dostępnością do dobrze rozwiniętych autostrad i nigdy nie wiadomo kiedy mogą być przydatne. Najlepiej kupić je jeszcze w Polsce, ponieważ są wówczas znacznie tańsze. Czas przejazdu nie powinien przekraczać 8 godzin – w zależności od natężenia ruchu na drodze.

Podróż autobusem na trasie Warszawa – Wiedeń

Podróż z Warszawy do Wiednia można odbyć wygodnie dzięki zorganizowanym środkom komunikacji. W przypadku autobusów ceny zaczynają się już od 140 zł. W cenie biletu zapewniona jest opłata za przejazd płatnymi autostradami. Podróż powinna trwać nie dłużej niż dziesięć godzin, w przypadku wyboru najkrótszej trasy – to oferta firmy PolskiBus, która umożliwia przejazd specjalnym autobusem ekspresowym. Ostatecznie zależne to jest jednak od natężenia ruchu na drodze.

Pociąg z Warszawy do Wiednia

Przejazdy pociągiem są regularne – można więc łatwo dostać się do Wiednia jadąc z Warszawy Centralnej w kierunku Wiednia Głównego linią PKP Intercity. Jest to oczywiście trasa najkrótsza i przemierzana najszybciej, bo w niecałe dziesięć godzin. Cała trasa nie może być jednak pokonana bez przesiadek, w związku z czym czeka nas przesiadka w Katowicach na Koleje Śląskie, następnie w Bohumin (koleje České dráhy) i w miejscowości Ceská Třebová (również koleje České dráhy). Ceny zaczynają się już od 30 Euro.

Przelot samolotem z Warszawy do Wiedenia

Najlepsze połączenie na trasie z Warszawy do Wiednia zapewniają linie lotnicze LOT. Cena za przelot w obydwie strony to około 735 zł – oczywiście w klasie ekonomicznej. Przy odpowiednio wczesnej rezerwacji można znaleźć atrakcyjne oferty cenowe, sięgające nawet kilkudziesięciu procentowych rabatów. Podróż nie trwa dłużej niż godzinę. Inne linie lotnicze również obsługuję tę trasę, niemniej jednak w ich przypadku ceny (w zależności od klasy podróżniczej) są znacznie wyższe. Warto więc zdecydować się na ofertę polskiego przewoźnika.

Popularne trasy - Wyznacz inną trasę