Wyznaczanie trasy

Dodaj miejsca pośrednie

Trasa Warszawa – Kołobrzeg. Odległość, najlepsza droga, ile km, dobre połączenia

Trasa z Warszawy do Kołobrzegu samochodem

Trasa z Warszawy do Kołobrzegu to w przypadku podróży samochodem ponad 559 kilometrów – odcinek ten można pokonać w 6 godzin i 10 min, choć niektóre źródła podają czas dłuższy o około 30 min. W linii prostej odległość jest znacznie krótsza, ale niemożliwością jest pokonanie tej trasy w taki sposób – konieczne jest wybranie autostrady, co wiąże się z pewnymi objazdami.

Najkrótsza trasa: zaczynając od Alei Jerozolimskich należy minąć Ursynów i kierować się na autostradę A2. Najłatwiej tam dojechać przez DK7. Autostradą tą kierujemy się na południe do węzła Łódź Północ, a stamtąd wjeżdżamy na autostradę A1, dzięki czemu dotrzemy do celu szybko, ale niestety nie bez odcinków płatnych. Ceny nieustannie „idą w górę”, a w tym wypadku za odcinek 50-kilometrowy można zapłacić nawet blisko 19 zł. Po drodze będziemy poruszać się odcinkami częściowo płatnymi, ale jadąc przez Nowe Marzy płacimy w całości, aż do DK5. Kierujemy się na Bydgoszcz po drodze mijając Kutno i Włocławek. Trasa prowadzi do momentu, gdzie to trzeba skręcić na Chojnice i kierować się w stronę Koszalina. Wcześniej jednak trzeba będzie skręcić w lewo, a drogowskazy poprowadzą nas bezpośrednio do Kołobrzegu.

Autobus z Warszawy do Kołobrzegu

Istnieje wiele połączeń autobusowych z Warszawy do Kołobrzegu – trzeba jednak mieć świadomość, że czas przejazdu będzie znacznie dłuższy niż jest to w przypadku samochodu. Trasa nieco inna, bowiem po drodze zabiera się często również inne osoby – może nas poprowadzić przez Płock, z późniejszym kierunkiem na Włocławek, a wtedy nie ma koniczności by odbijać w stronę Łodzi. Czas przejazdu to około 10 godzin, choć niektóre źródła podają, że czas ten może być nieco krótszy (w zależności od natężenia ruchu). Ceny są bardzo zróżnicowane – jeżeli zdecydujemy się na autobus pospieszny, to kwota wyniesie 99 zł. Brak przesiadek, ale pod drodze mamy 11 przystanków.

Pociąg z Warszawy do Kołobrzegu

Do Kołobrzegu można też dotrzeć za pośrednictwem kolei – wiele zależy jednak o tego, z której stacji chcemy wyruszyć. Najszybciej możemy dotrzeć do celu już po 5 godzinach i 21 minutach. Wówczas to wsiadamy na stacji kolejowej Warszawa Wschodnia i wybieramy przewoźnika PKP Intercity. Bilet będzie tu kosztował około 70 zł.

Loty z Warszawy do Kołobrzegu

Chcąc jak najszybciej dostać się z Warszawy do Kołobrzegu najlepiej wybrać samolot. Obecnie jest to możliwe, chociaż nie docieramy wówczas bezpośrednio do miasta, a do miejscowości Bagicz położonej 7-8 km od Kołobrzegu. Zatem po przylocie konieczne jest jeszcze zakupienie biletu na autobus. Koszt przelotu to blisko 160 zł, czas przejazdu niespełna 6 godzin, a przewoźnikiem jest Ryanair. Wówczas to samolot przemierza trasę 421 km. Stąd na miejsce, czyli do Kołobrzegu dotrzemy PKS-em w kilka minut. Cena biletu to mniej więcej 5 zł.

Popularne trasy - Wyznacz inną trasę