Wyznaczanie trasy

Dodaj miejsca pośrednie

Trasa Warszawa – Londyn. Odległość, najlepsza droga, ile km, dobre połączenia

Podróż samochodem z Warszawy do Londynu

Co prawda Anglia znajduje się na Wyspach Brytyjskich, ale nie znaczy to, że przejazd z Polski do Anglii za pomocą samochodu jest niemożliwy. Wielu Polaków rezygnuje z tego rozwiązania, a jeżeli się na taką podróż decyduje, to chętnie szuka opcji idealnej. Odległość z Warszawy do Londynu to ponad 1600 km, a średni czas potrzebny na przejechanie trasy wynosi tu według różnych źródeł od około 16, do 18 godzin. Czas ten byłby znacznie dłuższy, gdyby nie to, że większość autostrad jest bezpłatna, więc nie przewiduje się tu postojów na punktach kontrolnych.

Najkrótsza trasa: z Warszawy wyruszamy główną tdrogą, a zatem autostradą A2. Kierujemy się w stronę Łodzi, choć droga nie prowadzi bezpośrednio przez to miasto i w ten sposób docieramy do Konina, gdzie to czeka nas pierwszy punkt poboru opłat (koszt 5 PLN). Następnie kontynuujemy podróż, aż do Świecka, mijając pod drodze okolice Poznania. W Świecku opłata wynosi 69 PLN. Stamtąd przez granicę, nadal trasą A2 wjeżdżamy do Niemiec, gdzie mamy kilka autostrad szybkiego ruchu, które to poprowadzą nas na odcinku od Magdeburga, aż do Duisburga (odcinki A12, A10, A2, A3, A40, A67, A21 i A13).

Docieramy do granicy i wjeżdżamy do Belgii, gdzie to mijamy Antwerpię i kierujemy się w stronę Brugii (Brugge). Przejazd przez A13, A14, A10, A18 i A16, aż do francuskiej Dunkierki. We Francji trzeba odłożyć około 13 EUR na winietę. Następnie czeka nas przeprawa przez Kanał La Manche, która kosztuje od 200 do nawet 360 funtów. Po zjeździe z promu ( lub przeprawie przez Eurotunel) należy się kierować na autostradę M20, która to prowadzi bezpośrednio do Londynu.

Autobusy z Warszawy do Londynu

W zasadzie trasa jaką należy autobusem przebyć z Warszawy do Londynu nie różni się od tej, jaką to pokonujemy samochodem. Także trasą A2 kierujemy się do Niemiec, przejeżdżamy przez Belgię i Francję oraz korzystamy z jednego z terminali, a zatem rejsu z portu w Dunkierce, aż do brzegów brytyjskiego Dover. Za autobus przyjdzie nam zapłacić od 300 do 350 zł, co mieści się w czasie około 25 godzin. Oczywiście i tu można skorzystać z przeprawy Eurotunelem.

Pociągi z Warszawy do Londynu

Z Warszawy do Londynu możliwa jest także przeprawa kolejowa. W zasadzie trasa jest tu bardzo podobna do tej autobusowej i samochodowej, z tą jednak różnicą, że konieczna będzie tu przesiadka w Brukseli. Pociąg nie mogąc przeprawić się za pomocą promu przejeżdża pod Kanałem La Manche, tamtejszym Eurotunelem. Za około 23-godzinny przejazd przyjdzie nam zapłacić od 500 do 800 zł.

Loty z Warszawy do Londynu

To zdecydowanie najpopularniejsze rozwiązanie. Wybieramy jednego spośród wielu przewoźników, czy to polskich, czy nawet brytyjskich. Tu musimy się jedynie zorientować jakie lotnisko docelowe najlepiej wybrać, ponieważ w Londynie jest ich kilka. Czas przeprawy to od 2,5 do 3 godzin, za co przyjdzie nam zapłacić od 150 do 350 zł, ale istnieją też promocje. Tanie linie lotnicze to wydatek rzędu 50-80 zł.

Popularne trasy - Wyznacz inną trasę