Malediwy Wczasy

Malediwy wczasy 2019 z Logos Tour. Odpocznij w tropikalnym raju.

Malediwy to państwo położone w południowej Azji, na Ocenie Indyjskim, na południowy zachód od Indii i Sri Lanki. Jest to archipelag składający się z 19 Atoli, w skład których wchodzi 200 egzotycznych wysp. Prawie wszyscy turyści przyjeżdżają tutaj dla lagunowych, otoczonych rafami koralowymi plaż pokrytych białym piaskiem oraz licznych palm kokosowych. Cisza, spokój, nieziemskie widoki i najwyższej jakości apartamenty- to wszystko sprawia, że Malediwy są kierunkiem wybieranym nawet przez najbardziej wymagających klientów. Jeśli można sobie wyobrazić prawdziwy raj na Ziemi, z pewnością byłyby to Malediwy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, biuro podróży Logos Tour oferuje wycieczkę Sri Lanka-Malediwy.

Kolombo- stolica Sri Lanki

Największe i najnowocześniejsze miasto, stolica biznesowa Sri Lanki. Znajduje się tu wiele zarówno nowoczesnych hoteli, biur korporacyjnych czy banków jaki i niezliczona ilość buddyjskich zabytków. Dzielnica eleganckich rezydencji Cinnamon Gardens, słynny Colombo Fort wraz z wiktoriańską wieżą zegarową czy pełna wąskich, kolorowych, poukładanych tematycznie uliczek dzielnica bazarowa Pettah. To tylko część z czekających na nas atrakcji w tym niezwykłym azjatyckim mieście.

Polonnaruwa, czyli miasto zabytków

Jedno z najciekawszych, oferujących najwięcej atrakcji turystycznych miast na Sri Lance. Polonnaruwa to zabytkowe miasto, dawna stolica Sri Lanki, w której w przeszłości zbudowano wiele obiektów religii hinduistycznej, a wiele fragmentów tych imponujących budowli przetrwało do dziś. Każdy z nas zapewne widział kiedyś zdjęcia monumentalnych buddyjskich posągów, teraz masz szansę podziwiać je na żywo. Głównymi atrakcjami, jakie zapewnia turystom biuro podróży Logos Tour jest zwiedzanie skalnej świątyni Gal Vihara z czterema posągami Buddy wykutymi w ścianie oraz jedna z największych atrakcji Sri Lanki- wejście na 180-metrowy szczyt, tak zwaną Lwią Skałę, gdzie znajdują się ruiny pałacu króla Kashyapy i wielkie kamienne rzeżby lwich łap. Miejsce to jest uznawane za magiczne i stanowi cel większości turystów wyjeżdżających na Sri Lankę.

Dambulla i Kandy, czyli kolebka czci Buddy

Jednym z etapów wycieczki jest odwiedzenie miast Dambulla i Kandy. W Dambulii znajduje się Złota Świątynia wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W pięciu największych, najlepiej zachowanych w kraju grotach stworzono buddyjskie świątynie i umieszczono w nich setki posągów Buddy oraz liczne, barwne freski. Świątynie powstały w pierwszym wieku przed naszą erą i od tego czasu nieustannie przyciągają tłumy turystów. Z kolei miejscowość Kandy to miejsce, w którym przechowuje się najważniejsze relikwie w kraju- ząb Buddy. Miejsce to nosi nazwę Świątyni Zęba i jest uważane za główną budowlę sakralną na Sri Lance.

Malediwy

I wreszcie główna atrakcja wycieczki, miejsce, w którym możemy poczuć się jak w prawdziwym raju. Złote pierścienie piaszczystych plaż pośród niewiarygodnych, lazurowych wód i słynne, magiczne domki na wodzie. To wszystko tworzy bajkowy klimat Malediwów, który pobudza wyobraźnie nawet najbardziej wymagających turystów. Każdy z klientów może wybrać swoją wymarzoną formę wypoczynku. Ci aktywniejsi skorzystają z oferty wycieczek fakultatywnych do stolicy archipelagu- Male, rejsu łodzią podwodną, nurkowania z rurką nad rafą koralową czy łowienia egzotycznych ryb podczas rejsów dziennych lub nocnych. Z kolei na leniuchów czeka opalanie się pod palmą kokosową, pośród niebiańskich wód Oceanu Indyjskiego. W porze obiadowej goście mają do dyspozycji szereg restauracji, każda oferująca kuchnię z innego rejonu świata. Malediwy wczasy to oferta zapewniająca niezapomniane wrażenia z egzotycznej, tropikalnej wyspy skierowane do osób pragnących przeżyć przygodę życia.

Wybierz się i Ty!

Co roku liczba turystów odwiedzających ten niezwykły azjatycki archipelag rośnie. Malediwy zawdzięczają to bajkowym widokom, najwyższej jakości obsłudze gości i przystępnym cenom adekwatnym do doznanych wrażeń. Dołącz do nich i Ty i przeżyj niezwykłą przygodę z biurem podróży Logos Tour!

Leave A Comment