Mapa Saint Lucia

Stolica Saint Lucia oraz najważniejsze miasta na mapie Saint Lucia

Mapa największych miast Saint Lucia

Mapa największych miast Saint Lucia

Stolicą Saint Lucia jest Castries z populacją 60.263, co stanowi 32,4% całkowitej ludności kraju. Mieści się tu siedziba rządu i główne siedziby wielu firm zagranicznych i lokalnych. Jest jednym z głównych obszarów turystycznych w Saint Lucia, jest też przystankiem dla statków wycieczkowych. Castries ma wiele zabytków, m.in. Katedra Niepokalanego Poczęcia czy Biblioteka Miejskia. Atrakcją dla turystów są także plaże oraz rafy koralowe ciągnące się wzdłuż wybrzeża. Do ważnych miast na wyspie należy także Soufriere. Jest to mały senny port rybacki rozwijający się z przemysłu turystycznego. Oferuje wiele atrakcji, w ​​tym przede wszystkim możliwość zwiedzania Diamentowego Ogrodu Botanicznego z wodospadem i kąpielami mineralnymi. Miasto Vieux Fort jest również miejscem wartym odwiedzenia podczas pobytu w Saint Lucia. Położone jest w południowej części wyspy. Jest drugim co do wielkości miastem na wyspie. Znajduje się tu międzynarodowe lotnisko Saint Lucia, Hewanorra International Airport. Atrakcją turystyczną miasta jest Naturalny Rezerwat Maria Islands.

Podział administracyjny Saint Lucia

Mapa podziału Saint Lucia na dystrykty

Mapa podziału Saint Lucia na dystrykty

Wyspa Saint Lucia jest podzielona na 11 kwartałów, które na mapie zostały oznaczone cyframi: Anse la Raye – nr 1, Castries – nr 3, Choiseul – nr4, Dauphin – nr 2, Dennery – nr5, Gros Islet – nr 7, Laborie – nr 8, Micoud – nr 9, Praslin – nr 6, Soufrière – nr 10, Vieux Fort – nr 11.

Mapa fizyczna Saint Lucia – ukształtowanie terenu

Mapa fizyczna Saint Lucia

Mapa fizyczna Saint Lucia

Saint Lucia jest jednym z wielu małych państw tworzących wyspiarską grupę znaną Wyspami Nawietrznymi, znajdującymi się na Morzu Karaibskim należących do Ameryki Środkowej. Powierzchnia kraju wynosi 616 km². Jej rozmiary to 43,5 km długości i 22,5 km szerokości. Saint Lucia nie posiada żadnych granic lądowych. Jej linia brzegowa wynosi 158 km. Północną część kraju zajmują obszary wyżynne, zaś centralną i zachodnią część tereny górskie. Jest to wulkaniczna wyspa, której najwyższy punkt Mount Gimie wnosi się na wysokość 950 m. Niziny obejmują jedynie obszary nadbrzeżne i stanowią niewielki procent zajmowanej powierzchni.

Interaktywna Mapa Saint Lucia - Mapa Samochodowa, Wyznacz Trasę