Miejsca do odwiedzenia na Ibizie

Przez wielu z nas Ibiza kojarzona jest głównie z imprezami, a to wszystko za sprawą znajdujących się tam słynnych klubów, w których w sezonie rzeczywiście co noc rozbrzmiewa muzyka elektroniczna. To może zniechęcić tych, którzy na wakacjach chcą wypocząć w ciszy i spokoju. Wbrew pozorom Ibiza to nie tylko imprezy. Znajdziesz tu mnóstwo ciekawych atrakcji, które naprawdę warto zobaczyć. Co powinieneś wpisać na listę lugares para visitar en Ibiza – miejsc wartych odwiedzenia na Ibizie?

Ibiza to miasto znajdujące się na południowym wschodzie wyspy. Na największą uwagę zasługuje tutaj Eivissa Dalt Vila co w dosłownym tłumaczeniu oznacza „Górne miasto Ibizy”. Chodzi o najstarszą część miasta, która znalazła się na liście UNESCO, ze względu na unikalną zabudowę, jaka się tam znajduje.

 

Co warto zobaczyć?

Hiszpania słynie z pięknych plaż. Urozmaicona linia wybrzeża tworzy znakomite warunki do plażowania. Ranking 10 najpiękniejszych plaż tego regionu znajdziesz pod adresem https://www.hermosaespana.es/las-10-playas-mas-bellas-de-espana/, z pewnością ułatwi on wybranie tej, na której rzeczywiście warto się zatrzymać i wypocząć w otoczeniu niesamowitych widoków. Jedną z nich jest Plaża Katedr w Galicji. Ale będąc na Ibizie nie opłaca się tracić czasu na leżenie, kiedy wokół jest tyle miejsc wartych naszej uwagi.

Na miłośnikach aktywnych form spędzania wolnego czasu wrażenie zrobi jedna z wielu jaskiń, jakie znajdują się na wyspie. Uformowane przez naturę, nietknięte przez człowieka, formacje skalne skrywają niesamowitą historię, nad którą warto się pochylić.

Kolejnym punktem wycieczki może być San Antonio, jedno z największych miast na wyspie, położone w zachodniej jej części. Słynie ono z barów, klubów i dyskotek. Ale są tam nie tylko miejsca zapewniające nieustanną rozrywkę. Jednym z obiektów kulturowych jest XIV-wieczny kościół. Sporo turystów przyjeżdża tu z chęcią zobaczenia Puesta de sol en San Antonio – zapierającego dech w piersiach zachodu słońca. Podziwiać go można np. w Café del Mar, czyli jednym z tamtejszych barów.

 

Dobry plan to podstawa

Wyjazd oparty na zwiedzaniu dobrze jest zaplanować. Raczej za jedną wizytą na Ibizie nie uda Ci się wszystkiego zobaczyć, ale część wyspy na pewno zwiedzisz. Zaplanuj swój wolny czas w taki sposób, żeby na spokojnie zrealizować najważniejsze punkty wycieczki, bez pośpiechu i poczucia upływającego czasu. Dzięki temu oglądane widoki i zasłyszane historie na dłużej zapadną Ci w pamięć.

Tworzenie listy wartych zobaczenia atrakcji na Ibizie ułatwi Ci strona https://www.hermosaespana.es, na której znajdziesz dokładne opisy tego, co skrywa w sobie Hiszpania.

Leave A Comment