Wiza do Kanady

Wiza do Kanady – czym jest i jak ją zdobyć?

Podróże do Kanady cieszą się coraz większą popularnością zwłaszcza z uwagi na fakt, iż kraj ten słynie ze wspaniałych miejsc, które swoim naturalnym pięknem potrafią urzec niejednego miłośnika natury.

Kilka słów o Kanadzie

Kanada to państwo, które słynie ze swojej surowości, cudownych widoków, wspaniałych zim i Wodospadu Niagara. Wycieczka do Kanady to na pewno podróż życia dla wielu wielbicieli wspaniałych widoków i nic w tym dziwnego, ponieważ Kanada naprawdę stanowi fantastyczną destynację. Liczne jeziora polodowcowe zaskakują krystalicznie czystą wodą, powietrze jest świeże i wolne od zanieczyszczeń i istnieje wysokie prawdopodobieństwo spotkania niedźwiedzia podczas kempingu.

Czy Kanada wymaga wizy od podróżnych?

Cztery lata temu rząd wprowadził w życie elektroniczny system autoryzacji podróży do Kanady i od tego czasu każdy obywatel państwa, które zostało zwolnione z obowiązku wizowego musi przed przylotem na terytorium Kanady wypełnić drogą elektroniczną specjalny formularz, który pozwoli mu na podróż do kanady drogą lotniczą. ETA do Kanady to dokument, który jest ważny przez 5 lat od momentu wydania i dzięki niemu możliwe jest odbycie wielokrotnej ilości podróży do tego wspaniałego państwa. Warunek jednak jest taki, iż jednorazowo nie możemy przebywać na terytorium Kanady przez okres dłuższy niż 6 miesięcy.

Wiza do Kanady – jak ją łatwo zdobyć?

ETA Canada to dokument, który możemy zdobyć w bardzo prosty i szybki sposób. Wystarczy odwiedzić stronę internetową etacanadaonline.com, gdzie trzeba uzupełnić wniosek o przyznanie wizy. Należy wpisać podstawowe informacje o sobie jak nr paszportu i podać swoje dane osobowe, a także odpowiedzieć na kilka bardzo prostych pytań. Wniosek o wizę do Kanady przetwarzany jest maksymalnie w ciągu 72 godzin, a więc przed wylotem do tego pięknego kraju należy wziąć to pod uwagę. Należy pamiętać, że nasz paszportu musi być ważny przez cały okres ważności wizy, ponieważ w przeciwnym razie eTA Canada straci ważność i po uzyskaniu nowego paszportu będzie trzeba o nią aplikować ponownie.

Leave A Comment