Wakacje w Polsce — hotele przyjazne psom

Pozostawienie psa w domu podczas wyjazdu wiąże się dla wielu właścicieli z przykrymi uczuciami. Czworonogi często źle znoszą rozłąkę oraz pojawia się problem znalezienia odpowiedniej osoby do opieki nad nimi. Na szczęście, coraz więcej obiektów noclegowych umożliwia pobyt z psami. Należy jednak zastanowić się, co jest potrzebne do komfortowego pobytu, a w tym artykule rozwiewamy wątpliwości.

 

Jak wygląda hotel przyjazny psom? 

Udogodnienia 

Wybierając się na wczasy z psem, warto zadbać, aby w wybranym hotelu znalazły się dla niego atrakcje i udogodnienia. Jednym z najważniejszych aspektów jest dostęp do otwartej przestrzeni w pobliżu lub na terenie obiektu. Może to być las, plaża, park – po prostu przestrzeń, gdzie pies będzie mógł się wybiegać. Oczywiście, im bardziej urozmaicone miejsce, tym ciekawiej dla czworonoga! 

Inną sprawą, na którą warto zwrócić uwagę to warunki w pokoju. Przebywając w środku, również będzie potrzebna przestrzeń, aby pies mógł się swobodnie poruszać i komfortowo położyć do spania. Dużym plusem, może się okazać łazienka z prysznicem. W razie potrzeby będzie można sprawnie opłukać pupila, a jak wiadomo, w każdej chwili może się ubrudzić!

Pomocne może się też okazać, jeżeli hotel będzie mieć w swoim wyposażeniu podstawowe produkty dla psów. Każdy właściciel na pewno spakuje wszystko, co najpotrzebniejsze, ale zawsze może czegoś zabraknąć. Na taki wypadek, dobrze jakby w recepcji dostępne były produkty, takie jak: karma, szampon do kąpieli, apteczka na psie potrzeby, miski z wodą i woreczki do sprzątania odchodów.

Niektóre zasady 

Różne obiekty stosują różne zasady dotyczące noclegu z psem. Zawsze należy przeczytać regulamin i zobaczyć, czy wypisane zasady nam odpowiadają. Przedstawiamy niektóre z nich.

Akceptacja pobytu czworonoga w hotelu nie oznacza, że będzie on mógł towarzyszyć właścicielom wszędzie. Najczęściej zabrania się wstępu do obiektów gastronomicznych, ale nie zawsze!

Niektóre hotele akceptują tylko nieduże psy lub konkretnych ras. Tej informacji często brakuje w regulaminach i właściciele psów polecają dopytanie się telefoniczne, czy na pewno pupil będzie mile widziany. 

Możliwe, że pies nie będzie mógł zostać sam w pokoju. Jednak, wiele hoteli akceptuje tę możliwość, np. za wcześniejszym uprzedzeniem. 

Często hotele wymagają, aby poruszać się po obiekcie z psem na smyczy. Czasami wymagany jest kaganiec. 

Jedną z najczęstszych zasad jest opłata za pobyt psa – może być pobierana jednorazowo lub za noc. Ceny wahają się od 50 do 150 złoty.

Propozycje hoteli na wyjazd z psem

Hotel Havet w Dźwirzynie 

Hotel w zacisznym miejscu, otoczony plażą i lasem. Idealne warunki do długich i wesołych spacerów z czworonogami. Na powitanie pupile dostają własny koc i miskę. W hotelu można wspólnie spędzić czas z psem również podczas posiłków – dostępny jest taras restauracji a la carte Magia Lubczyku ze stolikami przeznaczonymi dla zwierząt. 

Pałac Margot w Karpaczu 

Na wyjazd w góry polecamy Pałac Margot. To obiekt znajdujący się w cichej dzielnicy Karpacza i otoczony jest pięknym parkiem. Jednocześnie niedaleko stąd do centrum miasta, a więc znaleźć można wiele atrakcji dla zwierząt. Mile widziane są psy wszystkich ras i rozmiarów. 

Hotel Atrium w Krakowie 

Położony w samym sercu dawnej stolicy Polski, a więc blisko do wielu atrakcji. Tutaj każdy pupil jest mile widziany – dostanie pakiet powitalny i może przebywać w restauracji hotelu. W pobliżu znaleźć można dogodne miejsca do spacerów. 

Najważniejsze, to przed wyjazdem dobrze się zastanowić nad potrzebami swoich pupili. Każdy pies jest inny i inne otoczenie będzie dla niego dobre. Jednak, kawałek trawy najczęściej wystarczy do niesamowitej zabawy!

Leave A Comment