Wyznaczanie trasy

Dodaj miejsca pośrednie

Trasa Warszawa – Wrocław. Odległość, najlepsza droga, ile km, dobre połączenia

Podróżowanie samochodem na trasie Warszawa – Wrocław

Do Wrocławia z Warszawy można dojechać samochodem właściwie bezproblemowo, gdyż połączenie w niemal linii prostej jest możliwe dzięki autostradzie A2 i S8. Jest to odcinek szacowany na 354 km długości, a czas potrzebny na przejechanie tej drogi to w przybliżeniu 3 godz. i 18 min. Jest to najlepsza trasa, gdyż nie skręcamy na żadne poboczne drogi, omijamy objazdy, a korzystając z obu autostrad można dojechać do celu w możliwie najkrótszym czasie, bez zbędnego błądzenia. Oczywiście po drodze trzeba ominąć kilka punktów poboru opłat, a koszt za skorzystanie z autostrad to kwota kilkudziesięciu złotych.

Najkrótsza trasa: najszybsza podróż będzie możliwa przez Aleje Jerozolimskie, skąd kierujemy się na Ursynów. Następnie należy zjechać na trasę europejską E30 i wybrać kierunek na autostradę A2. Po drodze mijamy Skierniewice i kontynuujemy przejazd autostradą A2 aż do węzła Łódź Południe. Wówczas to należy skręcić na S8 kierując się na Sieradz. Po drodze przyjdzie nam jeszcze ominąć Kępno i Oleśnicę skąd już do Wrocławia jest bardzo niedaleko. Warto mieć świadomość, że opłaty są wprowadzone na poszczególnych odcinkach na trasie, a nie na całych autostradach i wiele zależy tutaj od typu pojazdu W przypadku samochodu za kilometr trasy trzeba zapłacić 0,10 zł.

Autobus z Warszawy do Wrocławia

Możliwa jest też podróż autokarem. Możemy wybrać zarówno autobus, jak i bus, które to również poruszają się autostradami A2 i S8. Koszt takiego transportu to około 12 zł. Trasa wówczas pokonywana jest w okolicach od 4 godz. i 20 min do około 5 godz. 30 min. Wówczas jesteśmy zwolnieni od dodatkowych opłat, jakie obowiązują przy podróży samochodem. Wtedy też najlepiej jest wybrać przejazd bezpośredni bez przesiadek, tak by dotrzeć w jak najszybszym czasie. Najlepiej kiedy w tym celu wybierzemy linię P4 i ofertę przewoźnika PolskiBus, który zapewnia nam tak zwany przejazd ekspresowy.

Pociąg z Warszawy do Wrocławia

Oczywiście w grę wchodzi również podróż koleją. W tym celu najlepiej wybrać Pendolino. Wówczas to zapłacimy więcej za przejazd, ale pociąg będzie się zatrzymywał tylko przy większych stacjach i będzie jechał szybciej niż tradycyjni przewoźnicy PKP. Wyjeżdżając z Warszawy Centralnej przez Warszawę Zachodnią przejeżdżamy przez Częstochowę Stradom, Lubliniec i Opole Główne. We Wrocławiu Głównym jesteśmy po niespełna 3 godz. i 40 min. Koszt takiego przejazdu to około 130 zł.

Podróż samolotem relacji Warszawa – Wrocław

Z Warszawy do Wrocławia kursują także samoloty. Z racji tego, że lotniska znajdują się w obu tych miastach transport ten nie jest kłopotliwy. Wówczas to możemy skorzystać z tanich linii lotniczych Ryanair. Ceny oscylują tu już od 25 zł, do 33zł. Tutaj z warszawskiego Okęcia do wrocławskich Strachowic dotrzemy po około godzinnym locie. Stąd do centrum jest już tylko 10 km. W tej sytuacji jednak podróżujemy jedynie z bagażem podręcznym. W przeciwnym razie koszt przelotu może wzrosnąć nawet do kilkuset złotych.

Popularne trasy - Wyznacz inną trasę