Wyznaczanie trasy

Dodaj miejsca pośrednie

Trasa Warszawa – Władysławowo. Odległość, najlepsza droga, ile km, dobre połączenia

Trasa samochodem z Warszawy do Władysławowa

Odległość Warszawy od Władysławowa to w linii prostej 333 km – niestety nie ma możliwości dotarcia nad Zatokę Pucką pokonując właśnie taką ilość kilometrów. Samochodem można dotrzeć do Władysławowa w ciągu około 5 godzin, przemierzając trasę o długości od 405 do 413 km.

Najkrótsza trasa: najlepszą polecaną opcją będzie obranie drogi polegającej na mijaniu następujących miast – Legionowo, Mławę, Ostródę, Gdynię, Gdańsk i w końcu Puck. Aby w ten sposób dotrzeć do Władysławowa, trzeba zacząć od przejechania drogi ekspresowej S7. Dalej kolejno kierować się na drogę krajową nr7, dalej na drogę ekspresową nr.6 (tu trafimy na obwodnicę Trójmiasta). Pokonując ten objazd dotrzemy do trasy wojewódzkiej nr.216 – ta droga prowadzi już bezpośrednio do celu.

Na uwagę zasługuje nie tylko fakt, iż jest to najkrótsza trasa, ale również to, że po drodze nie trzeba martwić się o płatne odcinki. Oczywiście istnieją i inne trasy, nieznacznie dłuższe, ale ta propozycja wydaje się najprostsza, najkrótsza i pozwala na ominięcie „A-jedynki”.

Autobusy z Warszawy do Władysławowa

W przypadku jazdy autobusem możemy liczyć zarówno na bezpośredni przejazd z Warszawy do Władysławowa, jak i podróż z przesiadką w Gdyni. Wówczas to mowa jest tu o transporcie autobusami PKS, jak również busami prywatnych przewoźników. Podobnie jak jest to w przypadku samochodu, pokonuje się te same trasy i taką też odległość. Cena biletu to w tym przypadku około 50 zł, gdzie to drogę można pokonać w czasie nieco powyżej 7 godz.

Pociąg z Warszawy do Władysławowa

Jeżeli szukamy tańszych, niż jest to w przypadku samochodów połączeń między Warszawą, a Władysławowem, to na pewno warto skorzystać z podróży pociągiem. Jest to, co prawda dłuższa i mniej komfortowa opcja, ale za bilet zapłacimy tu około 50 zł. Przewidywany czas przejazdu to blisko 7 godz. W tym wypadku jednak po dotarciu do Gdyni, nad zatokę dojedziemy albo autobusem (koszt około 10 zł) albo też pociągiem, co zajmie jeszcze około 1 godziny podróży więcej.

Loty z Warszawy do Władysławowa

Bezpośredniego rejsu samolotem z Warszawy do Władysławowa nie ma. Nie znaczy to jednak, że nie warto skorzystać z oferty lotów nad morze – jak najbardziej można wybrać lot do Gdańska. Przewoźnikiem może być LOT, jak również popularne ostatnio linie lotnicze Ryanair. Koszt takiego rejsu to w zależności od firmy od nieco ponad 30 zł, aż do około 300 zł -w zależności od wybranej opcji. Najtańsza opcja to wybór irlandzkiego przewoźnika. Po dotarciu do Gdańska czeka nas jeszcze 66-kilometrowa trasa do pokonania pociągiem bądź busem. Koleją pokona się tą trasę w nieco ponad godzinę – autobusem nieco mniej.

Popularne trasy - Wyznacz inną trasę