Wyznaczanie trasy

Dodaj miejsca pośrednie

Trasa Warszawa – Praga. Odległość, najlepsza droga, ile km, dobre połączenia

Podróż samochodem relacji Warszawa – Praga

Chcąc pokonać trasę z Warszawy do Pragi samochodem, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór odcinka autostrady A2 i drogi S8 – w tym wypadku najkrótsza droga wyniesie 635 km i powinna trwać nie więcej niż 7 godzin (bez przystanków). Alejami Jerozolimskimi trzeba pokonać pierwsze 8 km, kierując się w stronę Drogi Krajowej numer 7, stamtąd bezpośrednio wjeżdżając w odcinek autostrady A2. Kolejny odcinek drogi na tej trasie wynosi 360 km i przebiega dodatkowo przez A1 oraz S8. Następne 160 km trzeba pokonać trasą E67 i 104 km drogą D11. Końcowy odcinek prowadzący do miejsca docelowego, czyli Pragi wynosi 5,4 km.

Niektóre odcinki dróg prowadzą przez płatne odcinki autostrady. Na terenie Czech niezbędna jest również winieta. Najtańsza, ważna przez 10 dni kosztuje około 310 koron czeskich. Jest ważna przez dziesięć dni. Oczywiście, w przypadku dłuższych podróży konieczne jest zakupienie adekwatnie długiej winiety, czego można dokonać przy granicach. Ceny poszczególnych odcinków autostrady dostępne są na stronach internetowych. Samochodem do Czech można jechać również odcinkiem autostrady A4 – nie jest to jednak najkrótsza trasa. Podróżni twierdzą jednak, że jest najwygodniejsza do pokonania, a po drodze można zwiedzić mnóstwo ciekawych miejsc.

Autobus z Warszawy do Pragi

Do Pragi z Warszawy można dostać się także zorganizowanymi środkami komunikacji. Autobusy kursują regularnie, a przejazdy przez najbardziej urokliwe trasy regularnie zapewniają prywatne firmy. Ceny przejazdów zaczynają się od 40 zł – jest to cena standardowa, a jednocześnie najniższa. Najkrótszy możliwy czas w jakim można pokonać tą trasę to 10 godzin, wybierając autobus ekspresowy firmy PolskiBus i rozpoczynając ze stacji Warszawa Metro Młociny. Oczywiście w tym wypadku również trzeba liczyć się z płatnymi odcinkami autostrady – zwłaszcza po stronie czeskiej, a kierowca musi posiadać odpowiednią winietę. W tym przypadku koszty są jednak wliczane w cenę biletu.

Pociąg Warszawa – Praga

Pociągiem można dostać się do Pragi już za 65 Euro wybierając PKP Intercity. Trasa przebiega najkrótszą z możliwych dróg – zaczynając z Warszawy Zachodniej, przesiadając się w Bohumin (koleje České dráhy) i Ostravie (koleje RegioJet), w 8 godzin i 17 minut dotrzemy do celu.

Podróż samolotem z Warszawy do Pragi

Bezpośredni lot z Warszawy do Pragi istnieje, niemniej jednak ceny lotu są dość wysokie. Obsługują je polskie linie lotnicze LOT. Podróż w obydwie strony oscyluje w granicach 300 – 400 zł. W przypadku samolotów zaleca się, aby rezerwować bilety z dużym wyprzedzeniem, ponieważ pomimo swojej wysokiej ceny na każdy kurs jest wielu chętnych. Ponadto decydując się na takie rozwiązanie można sporo zaoszczędzić. Rezerwacji można dokonywać poprzez stronę internetową linii lotniczych LOT, lub innych.

Popularne trasy - Wyznacz inną trasę