Wyznaczanie trasy

Dodaj miejsca pośrednie

Trasa Warszawa – Łeba. Odległość, najlepsza droga, ile km, dobre połączenia

Podróż samochodem z Warszawy do Łeby

Łeba to nadmorska miejscowość turystyczna, która to leży 362 km od Warszawy. Aby jednak dojechać tam samochodem trzeba pokonać aż 515 km, a cel można osiągnąć po około 5 godzinach. Możliwości dojazdu jest kilka i istnieje rozwiązanie, gdzie to można zaoszczędzić około 50 km i u celu znaleźć się wcześniej.

Najkrótsza trasa: aby dojechać w możliwie krótkim czasie, warto wyruszyć kierując się na Elbląg, po drodze mijając Legionowo, Mławę i Ostródę. Docierając do Elbląga obieramy kierunek na dwa największe pomorskie miasta, a więc kolejno Gdańsk i Gdynię. Po minięciu tych miejscowości pozostaje jeszcze Wejherowo, skąd już do Łeby jest niedaleko. Cała trasa od stolicy przebiega tu przez drogę ekspresową S7, drogę krajową nr.7 oraz obwodnicę Trójmiasta na drodze ekspresowej nr.6. Na koniec korzystamy jeszcze z drogi wojewódzkiej o numerze 213. Pomimo, że to autostrady uważane są za właściwe, jeśli to chodzi o prędkość i czas, to wspomniany tu wariant jest pod tym względem najlepszy. Wówczas to do Łeby dojeżdżamy już po około 5-6 godz., a trasa, którą to przemierzymy wynosi jakieś 450 km. Płacimy jedynie za paliwo, ponieważ na odcinkach tych nie czekają nas żadne opłaty.

Autobusy z Warszawy do Łeby

Wiele tu zależy od określonej pory roku, jednak najczęściej Łeba oblegana jest w sezonie letnim. Wówczas to możemy skorzystać z oferty PKS, która to udostępnia nam bezpośrednie połączenie między Warszawą, a Łebą. Istnieje też możliwość dojechania do Gdańska, bądź Gdyni i stamtąd dopiero do Łeby, ale pierwsza opcja jest tu zdecydowanie najlepsza. Czas potrzebny do pokonania trasy to około 9 godzin. Co do cen, to tutaj nie są one zbyt wygórowane, jeżeli tylko skorzystamy z odpowiedniego przewodnika. Najlepiej jeżeli będzie to firma Polski Bus. Będzie to kwota nieco powyżej 40 zł.

Pociągi z Warszawy do Łeby

Jeżeli brać pod uwagę wybór kolei, to jest to dość popularne rozwiązanie w przypadku wyjazdów nad morze. Dlatego też mamy tu kilka wariantów podróży. Komfort może i nie jest tu tak wysoki jak podczas podróży samochodem, a i czas jest nieco dłuższy, ale za to koszty są niższe. Trasa z Warszawy do Łeby przy pomocy środka lokomocji, jakim to jest pociąg to podróż trwająca około 9 godz. Wówczas jest to połączenie bezpośrednie, a jego koszt wynosi 50-60 zł. Można też wybrać połączenie do Lęborka, skąd do Łeby jest jakieś 30 km, a i wówczas można skorzystać z pociągu, albo też z busa.

Loty z Warszawy do Łeby

Do Łeby nie kursują samoloty. Jednakże nie znaczy to, że trzeba wówczas zrezygnować z przelotów. Wystarczy wybrać kurs do Gdańska, skąd to za pośrednictwem pociągu, lub autobusu można dotrzeć na miejsce. Tutaj najlepiej skorzystać z tanich linii lotniczych Ryanair. Za około godzinny lot zapłacimy od 30 do 50 zł. Warto jednak wiedzieć, że tu ceny za bilety mogą ulec zmianie.

Popularne trasy - Wyznacz inną trasę