Wyznaczanie trasy

Dodaj miejsca pośrednie

Trasa Kraków – Wiedeń. Odległość, najlepsza droga, ile km, dobre połączenia

Trasa z Krakowa do Wiednia samochodem

Z Krakowa do Wiednia bez większego problemu można się wybrać samochodem. Tutaj do wyboru są dwie drogi o podobnej długości. Jedna prowadzi przez Czechy, druga wiedzie przez ziemie słowackie. Odległość z Krakowa od Wiednia to w linii prostej 332 km. Jednak wybierając się tam samochodem trzeba pokonać znacznie dłuższą trasę. Aby jak najszybciej przebyć cały odcinek najlepiej wybrać główne drogi, licząc się jednak z tym, że niektóre z nich będą płatne.

Najkrótsza trasa: wybór pada tutaj jednak na Słowację, jeżeli to wyjazd jest planowany z Krakowa. Wówczas to trasa wyniesie ok. 470 km, a szacowany czas przejazdu to około 5,5 godz. Za paliwo przyjdzie zapłacić od 250 do 280 zł, a trzeba się też liczyć z opłatami na autostradach. Początkowo kierujemy się w stronę Zakopanego, a granicę przekraczamy w Chyżnym, skąd należy obrać drogę na Bratysławę. W Słowacji poruszamy się autostradami D3 i D1 skąd to dotrzemy do wspomnianego miasta i dzielnicy Petrzalka lub dzielnicy Jarovce, gdzie to znajdują się przejścia graniczne. Oczywiście umownie, ponieważ wjechać tu można bez przeszkód i kontroli. Następnie wybieramy autostradę A6, skąd bezpośrednio trafimy do Wiednia. Koszty przejazdów na słowackich autostradach to 10 euro, natomiast autostrada A6 w Austrii to wydatek rzędu nie całych 5 euro.

Podróż autobusem z Krakowa do Wiednia

Wybieramy odpowiedniego przewoźnika. Może to być: Sindbad, Almabus, Eurolines i jeszcze kilku innych. Za bilet w jedną stronę przyjdzie nam zapłacić około 150 zł. Tą trasę powinniśmy przejechać w czasie od 7,5 do 9 godzin. Możliwa jest też podróż z przesiadkami, która to jest znacznie tańsza, ale może okazać się nieco dłuższa. Wówczas wybór pada na firmę Polski Bus, (bilety do 100 zł) ale najpierw trzeba się tu dostać z Krakowa do Katowic. Podsumowując – pierwsza opcja jest droższa, ale szybsza.

Pociągi z Krakowa do Wiednia

Z Krakowa do Wiednia jest też dostępna opcja jazdy pociągiem. Wówczas to obowiązuje wariant przez Czechy. Wybieramy przewoźnika PKP Intercity. Koszt takiego przejazdu to około 39 euro. Można też zdecydować się na podróż do Pragi, a stamtąd kolejnym pociągiem do Wiednia – wtedy cały koszt będzie znacznie mniejszy. Tu bilet do Czech to około 19 euro, a stamtąd do Wiednia kwota będzie podobna.

Podróż samolotem z Krakowa do Wiednia – loty

Jeżeli chodzi o połączenia lotnicze między Krakowem i Wiedniem, do wyboru mamy dwóch głównych przewoźników. Polski LOT i austriacki Austrian Airlines. Przelot taki trwa nie dłużej niż godzinę i dwadzieścia minut. Za bilet przyjdzie nam zapłacić około kilkuset złotych, gdzie to trzeba będzie przygotować 700 – 800 zł. Można wybrać także tanie linie lotnicze, a wówczas to koszt może się obniżyć nawet o połowę.

Popularne trasy - Wyznacz inną trasę