Wyznaczanie trasy

Dodaj miejsca pośrednie

Trasa Kraków – Praga. Odległość, najlepsza droga, ile km, dobre połączenia

Trasa z Krakowa do Pragi samochodem

Trasa na odcinku Kraków – Praga przebiega częściowo odcinkiem autostrady A4. Nie jest to wprawdzie opcja najszybsza, ale z całą pewnością najwygodniejsza i najbardziej przyjazna dla samochodu. Na trasie można spotkać kilka bramek, co oznacza, że poruszanie się „czwórką” będzie wymagało opłat. Koszty nie są jednak wygórowane. Komfortowy przejazd drogą szybkiego ruchu to zaledwie 34,20 – po polskiej stronie granicy.

537 – kilometrową trasę samochodem można pokonać w około pięć godzin. Wszystko jednak zależy od płynności ruchu na drodze i ewentualnych korków. Warto pamiętać, że czeska Praga wymaga od przyjezdnych posiadania specjalnych winietek. Można kupić je zarówno w Polsce, jak i przy granicy, w specjalnych punktach. Zaleca się jednak, aby unikać takiego sposobu, ponieważ zwykle wiąże się to ze znacznie wyższymi kosztami. Winietki są czasowe, a ich koszt zależny jest od pobytu.

Autobus z Krakowa do Pragi

Również środki zorganizowane oferują przejazd trasą na odcinku Kraków – Praga. Ceny biletów są zróżnicowane i w zależności od wybranej klasy autokaru lub busa, zaczynają się już od 40 zł. Przewoźnicy apelują o rezerwowanie wolnych miejsc z odpowiednim wyprzedzeniem. Kursów jest dużo, ale również zainteresowanie nie pozostawia wiele do życzenia. Autobusy zwykle jeżdżą z kompletną ilością osób.

Pociąg z Krakowa do Pragi

Dla miłośników podróżowania pociągiem również znajdzie się rozwiązanie – w 9 godzin i 31 minut można dotrzeć z Krakowa do Pragi. Niestety minusem jest kilka przesiadek, które wydłużają czas podróży. Podróż rozpoczyna się od pociągu osobowego (Przewozy Regionalne), następnie konieczna jest przesiadka do pociągi Inter City w Katowicach. Kolejny przystanek to już Bohumin i podróż koleją České dráhy. Ostatecznie kończymy na Ostravie, skąd pociągiem relacji RegioJet udajemy się do celu podróży. Ceny biletów zależne są od posiadanych zniżek – można znaleźć je na oficjalnych stronach przewoźników bądź zasięgnąć informacji u przedstawicieli PKP.

Samolot z Krakowa do Pragi

Trasę na odcinku Kraków – Praga można pokonać również drogą powietrzną. Rezerwacje biletów odbywają się online lub telefonicznie. Wylot odbywa się z lotniska w podkrakowskich Balicach. Lądowanie z kolei ma miejsce na lotnisku Ruzyne. Bezpośrednich połączeń próżno szukać – we wszystkich trzeba liczyć się z jedną przesiadką. Ceny zaczynają się od około 800 zł, osoby podróżujące w większych grupach, tanimi liniami lotniczymi mogą jednak liczyć na atrakcyjne rabaty. Linie obsługujące trasę to między innymi LOT oraz Lufthansa. Pasażerowie mogą zdecydować się na przelot klasą biznesową. Komfort jest zdecydowanie wyższy, ale finalnie niesie to za sobą także spore koszty biletów.

Praga to piękne i dynamicznie rozwijające się miasto. Na miejscu można spotkać szereg fantastycznych atrakcji i architektonicznych perełek. Warto z tego skorzystać, zwłaszcza jeśli weźmie się szerokie możliwości dojazdu, wszelkimi – często ekonomicznymi środkami komunikacji. Podróżując własnym pojazdem wystarczy zaopatrzyć się jedynie w stosowne winietki. Decydując się na podróżowanie zorganizowanymi środkami lokomocji – wystarczy tylko zarezerwować odpowiednio wcześnie bilet. Wszystko inne pozostaje w gestii przewoźnika.

Popularne trasy - Wyznacz inną trasę