Wyznaczanie trasy

Dodaj miejsca pośrednie

Trasa Kraków – Dubrownik. Odległość, najlepsza droga, ile km, dobre połączenia

Trasa z Krakowa do Dubrownika samochodem

Wyjazdy do Chorwacji na wczasy to obecnie bardzo popularna opcja, również wśród Polaków, pomimo że nie jest to najbliżej położony zakątek Europy. W linii prostej to jedynie nie całe 835 km, zważywszy na to, że przejazd samochodem wydłuża się tu do odcinka mierzącego około 1408 km. Trasę taką można przebyć w ciągu 14 godz. i 10 minut. Mijamy przy tym kilka innych krajów i należy tu się liczyć z tym, że trafią się i takie odcinki autostrad, gdzie będzie trzeba opłacić przejazd.

Najkrótsza trasa: w zasadzie jest tu jedyna słuszna droga. Początkowo należy się kierować Drogą Krajową 7, po czym należy odbić na DK 79 i obrać kierunek na Katowice. Pierwszy odcinek częściowo płatny znajdzie się na autostradzie A4, skąd to należy zjechać na A1, którą to dotrzemy do Czech. Tam należy wjechać na D1. Kolejne znaki poprowadzą nas przez Brno, aż do trasy 52 (Herspicka) gdzie to przekraczamy granicę Czechy-Austria. Trzeba mieć na uwadze, że do tej pory przyjdzie nam uiścić kilka opłat za przejazdy. Stawka to około 10 euro na danym odcinku. W Austrii należy kierować się na Wiedeń, a następnie drogą A2 i E59 w stronę Grazu. Stąd to wjeżdżamy na A9/E59 i docieramy do Słowenii. Tu trafiamy na krótki odcinek, skąd to dostaniemy się do Zagrzebia. Po drodze co chwilę trafiamy na drogi płatne i warto o tym pamiętać. Ze stolicy kierujemy się wzdłuż wybrzeża na południe, mijając po drodze Zadar i Split, po czym docieramy do Dubrownika.

Autobus z Krakowa do Dubrownika

Autokarem do Dubrownika, wyjeżdżając z Krakowa można się dostać za pośrednictwem wielu przewoźników. Przeważnie są to przejazdy z przesiadką, ale bezpośrednie przewozy też są możliwe. Tu najszybciej można dotrzeć do celu już po 16 godzinach i 20 minutach. Wówczas to można skorzystać z Globtourist, gdzie to za 350 zł dotrzemy do Splitu, skąd Promet Sinj za kwotę w przeliczeniu na złotówki równą 55 PLN dowiezie nas na miejsce. Wówczas to przemierzana trasa liczy sobie około 1600 km.

Pociąg z Krakowa do Dubrownika

Tu bezpośrednio do Dubrownika nie można dostać się pociągiem, dlatego należy wybrać rozwiązanie pośrednie. Najlepiej wybrać tu połączenie do Zagrzebia, a zatem stolicy Chorwacji. Tu jednak nie jest to też połączenie bezpośrednie. Przewidziana jest wówczas przesiadka w Wiedniu. Wówczas to przyjdzie nam zapłacić około 250 zł, choć będzie tu obowiązywać waluta euro. Z Zagrzebia najlepiej wybrać autokar, którym można w ciągu nieco ponad 8 godzin dojechać do celu za równowartość 109 zł.

Loty samolotem z Krakowa do Dubrownika

Najlepsza opcja to rejs za pośrednictwem LOT-u, oraz Croatia Airlines. Przewidziane są tu dwie przesiadki. Pierwsza w Warszawie, a druga w Zagrzebiu. Jest to zdecydowanie opcja najszybszego pokonania całej trasy i wynosi ona niespełna 10 godz. Koszt za kurs to 1032 zł. Miasto Dubrownik posiada własny port lotniczy.

Popularne trasy - Wyznacz inną trasę