Tracking paczki do Czech – zobacz, jak kontrolować, gdzie w danej chwili znajduje się Twoja przesyłka

Kiedy wysyłasz paczkę do naszych południowych sąsiadów, zapewne stresujesz się bardziej niż w przypadku przesyłki krajowej. Dłuższa trasa i konieczność przekroczenia granicy zwiększają ryzyko jej zgubienia. Warto korzystać z usług kurierów, którzy umożliwiają tracking przesyłek. Dowiesz się, kiedy Twoja paczka do Czech zostanie przekazana w ręce adresata.

 

Opóźnienia w dostawie paczek zdarzają się rzadko. Ich prawdopodobieństwo wzrasta w okresie przedświątecznym, ale z roku na rok widać, że firmy kurierskie są na niego coraz lepiej przygotowane. W przypadku przesyłek zagranicznych opóźnienie dostawy paczki może wynikać z problemów na granicy. Chociaż w strefie Schengen kontrole celne przeprowadzane są wyrywkowo, Twoja paczka może z jakiegoś powodu zostać zatrzymana.    

Czy możesz śledzić trasę przesyłki do Czech?

Warto być na bieżąco z etapami dostawy swojej paczki. Większość kurierów wysyła link śledzenia do Ciebie i odbiorcy w momencie zlecenia nadania. Jeśli nie chcesz szukać informacji w mailach, przydatna będzie dedykowana aplikacja konkretnej firmy kurierskiej. Nie zobaczysz w niej trasy kuriera w czasie rzeczywistym, jak w przypadku dostawy jedzenia, ale otrzymasz powiadomienia o kolejnych etapach podróży.

 

Możliwość śledzenia przesyłek jest niewątpliwą zaletą prywatnych firm kurierskich. Niektórzy kurierzy wysyłają dodatkowo SMS z powiadomieniem o dostarczeniu paczki. Podobną opcję oferuje Poczta Polska, ale nie daje ona możliwości obserwowania drogi przesyłek na bieżąco. Usługa SMS jest dodatkowo płatna w większości firm.

 

Co zrobić, kiedy paczka utknie na jednym z etapów? Najlepiej skontaktować się z przewoźnikiem poprzez infolinię lub czat. Rzadko zdarza się, aby po krótkim przestoju przesyłka nie wyruszyła dalej. Powodem może być duża liczba paczek lub opóźnienia na granicy.    

Wysyłka paczki do Czech – znajdź najtańszą usługę

Różnice w cenach paczek międzynarodowych sięgają nawet kilkudziesięciu złotych. Jeśli nie chcesz przepłacać, warto zrezygnować z nadawania przesyłek bezpośrednio na stronach kurierów. Pośrednicy często oferują korzystniejsze ceny, a także ułatwiają proces wygenerowania etykiety nadawczej. Jednym kliknięciem porównasz opłaty za paczkę do Czech u kilkunastu kurierów na ShipCenter.pl.

 

Nadanie małej paczki do Czech o wadze do 5 kg kosztuje około 80 złotych. Część przewoźników oferuje opcję dostawy ekspresowej, czyli krótszej o jeden dzień roboczy. Wówczas cena wzrasta o kilkadziesiąt lub kilkaset złotych, więc przy stosunkowo niedużej odległości między Polską a Czechami, opłacalność inwestycji może być dyskusyjna.

Ile idzie paczka do Czech?

Dlaczego dopłacanie za skrócenie transportu o jeden dzień nie ma dużego sensu? Ponieważ standardowa dostawa przesyłki do Czech zazwyczaj zajmuje 2-3 dni robocze – niemal tyle samo, co w Polsce! Paczki, które nie mają do pokonania dużej odległości, docierają nawet na następny dzień.

 

Czas dostawy różni się w zależności od metody nadania i firmy kurierskiej. Duże znaczenie ma też dzień przekazania paczki kurierowi. Jeśli zrobisz to tuż przed weekendem, transport potrwa dłużej. Najlepiej wysyłać przesyłki na początku tygodnia.

 

Bez problemu znajdziesz firmę, która umożliwi śledzenie każdego etapu dostawy paczki. Obecnie jest to standard w branży kurierskiej. Jeśli prawidłowo wypełnisz wszystkie dokumenty, zadeklarujesz zawartość i spakujesz przesyłkę, nie powinna napotkać na drodze trudności. 

 

W razie opóźnień nie zwlekaj z napisaniem do przewoźnika. Z pewnością uzyskasz wytłumaczenie zaistniałej sytuacji i uspokoisz nerwy.

Leave A Comment