Mapa Saint Kitts i Nevis

Stolica Saint Kitts i Nevis oraz najważniejsze miasta na mapie Saint Kitts i Nevis

Mapa największych miast Saint Kitts i Nevis

Mapa największych miast Saint Kitts i Nevis

Saint Kitts i Nevis jest najmniejszym suwerennym państwem w Ameryce, zarówno pod względem zajmowanego obszaru jak i liczby ludności. Stolicą i siedzibą rządu dla państwa jest miasto Basseterre znajdujące się na większej wyspie Saint Kitts. Basseterre jest jednym z najstarszych miast na wschodnich Karaibach. Zamieszkuje je 15 500 mieszkańców. Jest głównym ośrodkiem handlowym i przemysłowym Saint Kitts. Jest również głównym portem morskim oraz lotniczym, a także głównym węzłem drogowym i kolejowym. Mieszczą się w nim budynki administracyjne dla rządu federalnego. W mieście znajduje się kilka zabytków, które są warte zwiedzenia. Również na wyspie Saint Kitts zlokalizowana jest miejscowość Sandy Point, znajdująca się na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy. Na wyspie Nevis największym miastem jest Charleston, którego populacja wynosi 1500 osób. Jest to główny ośrodek administracyjny i handlowy na wyspie Nevis oraz ośrodek turystyczny i wypoczynkowy kraju.

Mapa fizyczna Saint Kitts i Nevis

Mapa fizyczna Saint Kitts i Nevis

Mapa fizyczna Saint Kitts i Nevis

Saint Kitts i Nevis składa się z dwóch głównych wysp, większej Saint Kitts i mniejszej Nevis o łącznej powierzchni 269 km2. Położone są na Morzu Karaibskim w Ameryce Środkowej. Kraj nie posiada żadnych granic lądowych, natomiast linia brzegowa wynosi 135 km. Wyspy oddzielone są od siebie cieśniną Narrows. Wyspa Nevis leży około 3 km na południowy wschód od Saint Kitts. Obie wyspy są pochodzenia wulkanicznego, co powoduje, że krajobraz obu wysp jest górzysty. Większość ludności na obu wyspach mieszka bliżej morza, gdzie teren się spłaszcza. Wzdłuż wybrzeża ciągną się przepiękne rafy koralowe. Najwyższy szczyt kraju ma 1156 metrów i jest to stratowulkan Mount Liamuiga na wyspie St Kitts. Na wyspie Nevis najwyższy punkt stanowi stratowulkan Nevis Peak o wysokości 985 m.

Podział administracyjny Saint Kitts i Nevis

Mapa podziału administracyjnego Saint Kitts i Nevis

Mapa podziału administracyjnego Saint Kitts i Nevis

Saint Kitts i Nevis jest podzielona na czternaście parafii. Są one rozmieszczone na obu wyspach. Dziewięć parafii znajduje się na wyspie Saint Kitts i są to: Christ Church Nichola Town, Saint Anne Sandy Point, Saint George Basseterre, Saint John Capisterre, Saint Mary Cayon, Saint Paul Capisterre, Saint Peter Basseterre, Saint Thomas Middle Island, Trinity Palmetto Point. Wyspa Nevis dzieli się z kolei na pięć parafii: Saint George Gingerland, Saint James Windward, Saint John Figtree, Saint Paul Charlestown, Saint Thomas Lowland.

Interaktywna Mapa Saint Kitts i Nevis - Mapa Samochodowa, Wyznacz Trasę