Luksusowe wakacje w Chorwacji – rejsy jachtem wzdłuż wybrzeża. Poznaj Bałkany od innej strony!

Wakacje na jachcie stały się doskonałą alternatywą dla urlopu spędzanego na plaży w popularnej formule all inclusive. Morskie wojaże są ciekawą formą wypoczynku przeznaczoną dla wszystkich tych, którzy są już zwyczajnie znudzeni tradycyjną formą urlopu. Luksusowe rejsy z Chorwacji po Adriatyku zmieniają perspektywę zwiedzania i poznawania nowych miejsc. Oto jak spędzić niezapomniane wakacje.

Wakacje na jachcie – od Splitu do Dubrownika

Możliwość podróżowania jachtem wzdłuż chorwackiego wybrzeża otwiera szereg nowych możliwości. Jedną z nich jest szansa na odwiedzenie wielu urokliwych wysp, a także kąpiele w krystalicznie czystych wodach Adriatyku, w pięknych zatokach ukrytych w dalmatyńskim wybrzeżu. Uczestnicy rejsu, którzy zdecydują się wybrać w siedmiodniową podróż ze Splitu do Dubrownika, mogą odwiedzić lawendową wyspę Hvar, renesansową Korčulę, Brač ze słynną plażą „Złoty róg” i zieloną wyspę Mljet.

Ponadto, wyruszając ze Splitu, warto zwiedzić stare miasto, odwiedzając m.in. ruiny Pałacu Dioklecjana, które wpisane są na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Cumując w marinie w Dubrowniku, trzeba wybrać się na spacer po wąskich uliczkach starego miasta. Należy tutaj wspomnieć, że Dubrownik jest najchętniej odwiedzanym miastem Chorwacji, w całości wpisanym na listę UNESCO. Słynie przede wszystkim z zapierających dech w piersi zabytków, malowniczej architektury, lokalnej kuchni i bogatego życia nocnego.

Chorwackie wyspy – gdzie warto zacumować w urokliwej Dalmacji?

Chorwackie wyspy pobudzają wyobraźnię i kuszą wielu podróżników, ale dają również schronienie wielu żeglarzom. Niegdyś utożsamiane z rajem, dziś są miejscem ucieczki od wielkomiejskiego zgiełku. Do najpiękniejszych można zaliczyć m.in. Korčulę, Brač, Hvar, Vis, a także Mljet. To właśnie one znajdują się na trasie ze Splitu do Dubrownika. Planując rejs wzdłuż chorwackiego wybrzeża, warto o nie zahaczyć i spędzić tam kilka chwil. Co wyróżnia każdą z wysp?

Na Korčuli usłyszysz najpiękniejsze głosy wybrzeża i całej Chorwacji. To właśnie tutaj tworzą się najlepsze klapy, czyli zespoły śpiewaków a cappella. Urokliwa starówka miasta stołecznego skrywa średniowieczny dom słynnego podróżnika Marco Polo, chociaż do dziś nie potwierdzono, że urodził się właśnie tutaj. Brač zachwyca intensywnością barw – ciemnozielonych sosnowych lasów, uliczek przepełnionych fioletowymi kwiatami bugenwilli i złocistym piaskiem na najpiękniejszej plaży Adriatyku – „Złotym rogu”.

Niekomercyjna Vis oferuje żeglarzom upragniony spokój – jest piękna w każdym calu, spokojna i idealna na wakacyjny chill z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Hvar z kolei określa się Maderą Dalmacji, a wszystko za sprawą unoszącego się w powietrzu zapachu lawendy z ciągnących się kilometrami lawendowych pól. Nigdzie indziej w Chorwacji nie ma tak dużego bogactwa aromatów, smaków, gatunków winorośli i produkowanych z nich win, jak właśnie na Hvarze. Na luksusowy rejs po Bałkanach możesz wyruszyć, czarterując jacht w sprawdzonej firmie – rejsy w Chorwacji oferuje GlobTourist.com.

Chorwacja – rejsy dla dorosłych i rodzin z dziećmi

Rejsy luksusowymi jachtami większości z nas kojarzą się z podróżami przeznaczonymi tylko dla dorosłych, na dodatek z zasobnym portfelem. Coraz większą popularnością cieszą się jednak także rejsy organizowane w gronie rodzinnym. Na pozór wakacje na jachcie mogą wydawać się niebezpieczne i niekomfortowe dla dzieci, ale doświadczeni skipperzy, a także jachty przystosowane do rodzinnych urlopów, są dosłownie na wyciągnięcie ręki. Na rodzinny rejs wystarczy wybrać łódź dwukadłubową, czyli tzw. katamaran, ponieważ nie wchodzi w przechyły, jak jacht jednokadłubowy. Warto także rozważyć czarter jachtu motorowego, gdzie przy obsłudze łodzi jest zdecydowanie mniej pracy niż przy obsłudze żaglówki.

Na rejsy w gronie przyjaciół, znajomych, na wypady integracyjne i męskie wypady z kumplami lub starszymi dziećmi sprawdzą się łodzie jednokadłubowe, czyli jachty żaglowe. Podczas rejsu jachtem żaglowym dużo się dzieje, są przechyły, zwroty i sporo pracy przy osprzęcie. Takie wakacje to nie sielanka, ale aktywny czas na łodzi wypełniony sporą ilością przygód. Czy już wyobrażasz sobie swoje luksusowe wakacje na jachcie? Nie zwlekaj! Wyczarteruj jacht i wyrusz w przygodę życia.

Leave A Comment