Stolica, mapa Liechtensteinu oraz główne miasta
Pierwszym co do wielkości miastem na mapa Lichtensteinu jest Schaan. Znajduje się w regionie Oberland w centralnej części kraju i zamieszkiwany jest przez 5 775 mieszkańców. Najważniejszym miastem w kraju jest Vaduz, stolica i siedziba parlamentu krajowego Księstwa Liechtensteinu. Miasto, położone nad Renem, ma około 5236 mieszkańców. Zajmuje 17,3 km2 powierzchni kraju. To centrum finansowe, kulturalne i turystyczne kraju. Triesen to trzecie pod względem liczby mieszkańców miasto Liechtensteinu. Zamieszkuje ją 4 834 osób. Oprócz tych trzech największych miast, w Liechtensteinie są jeszcze inne miasta, których ludność przekracza 1 000 mieszkańców i na które warto zwrócić uwagę, są to m.in.: Balzers, Eschen, Mauren, Triesenberg,Ruggell i Gamprin.
Podział administracyjny Liechtensteinu
Powyższa mapa przedstawia podział administracyjny Księstwa Liechtensteinu. Zgodnie z podziałem Liechtenstein dzieli się na 11 gmin zwanych Gemeinden, które przynależą do dwóch regionów: Oberlandu i Unterlandu. Do pierwszego regionu należy: gmina Balzers, Planken, Schaan, Triesen, Triesenberg i Vaduz. Do drugiego regionu podporządkowane są następujące gminy: Eschen, Gamprin, Mauren,Ruggell i Schellenberg.
Położenie Liechtensteinu oraz ukształtowanie terenu
Liechtenstein położony jest w dolinie Renu w Alpach w Europie Zachodniej. Graniczy na wschodzie z Austrią a na południu i zachodzie ze Szwajcarią. Cała zachodnia granica Liechtensteinu ciągnie się wzdłuż Renu. Jego najwyższy punkt Grauspitz, sięga 2599 m, zaś najniższy Ruggeller Riet osiągający 430 m. Obszar całkowity Liechtensteinu wynosi 160 km2. Liechtenstein jest jednym z dwóch krajów podwójnie śródlądowych na świecie. Jest szóstym najmniejszym niepodległym państwem na świecie pod względem powierzchni gruntów.
Transport Liechtensteinu
W Liechtensteinie istnieje około 250 km (155 mil) dróg o utwardzonej nawierzchni oraz 90 km (56 mil) oznakowanych ścieżek rowerowych.
W Liechtensteinie jest 9,5 km linii kolejowej. Linie kolejowe w kraju są zarządzane przez austriackie Koleje Federalne. Istnieją cztery stacje w Liechtensteinie, a mianowicie w Schaan – Vaduz , Forst Hilti, Nendeln i Schaanwald.
Śródlądowych szlaków wodnych jest 25 km.
Liechtenstein nie ma portów lotniczych. Najbliższe duże lotnisko zlokalizowane jest Zürich Airport w pobliżu Zurychu w Szwajcarii