Kiedy należy Ci się odszkodowanie lotnicze?

Nagłe zmiany w harmonogramie lotów zwykle są bardzo stresujące. Jednak każda z tych sytuacji może być podstawą, by ubiegać się o odszkodowania lotnicze. Poniżej znajdziesz kilka sytuacji, w których taka opcja wchodzi w grę.

  1. Odszkodowania lotnicze za odwołany lot.
  2. Odszkodowanie w przypadku opóźnienia lotu.
  3. Wypłaty odszkodowania za nieprzewidziane przesiadki.
  4. Jak ubiegać się o odszkodowanie?

Pamiętaj, że jako pasażer linii lotniczych masz pewne prawa, zwłaszcza gdy Twoja podróż nie z Twojej winy zostanie zakłócona. Zrozumienie tych praw i konkretna wiedza w każdym przypadku pomogą Ci zareagować bez zbędnych nerwów.

Odszkodowania lotnicze za odwołany lot

Jeśli linia lotnicza odwołała Twój lot, masz prawo do odszkodowania. Próby podjęcia wszelkich racjonalnych środków, by uzyskać środki finansowe, nie są niczym złym. Zgodnie z rozporządzeniem UE nr 261/2004, jeśli linia lotnicza odwołała Twój lot z mniej niż 14-dniowym powiadomieniem, masz pełne prawo do odszkodowania. Zwykle określa się je na podstawie długości planowanego lotu. Maksymalna wysokość uzyskania odszkodowania to 600 euro przy trasach powyżej 3500 km. Więcej praktycznych informacji znajdziesz tutaj https://aircashback.com/odszkodowanie-za-odwolany-lot.

Odszkodowanie w przypadku opóźnienia lotu

Równie często zdarza się, że Twój lot zostanie opóźniony na skutek różnych przyczyn. Oczekiwanie na dotarcie do miejsca docelowego jest o tyle stresujące, że może wiązać się z wieloma komplikacjami. Ma to miejsce w przypadku ważnych spotkań, ale też przesiadek, na które musisz zdążyć. W jakich sytuacjach przysługuje Ci odszkodowanie za opóźniony lot?

  • Opóźnienie zostało spowodowane winą linii lotniczych, a nie z powodu nadzwyczajnych okoliczności.
  • Dotarcie do miejsca docelowego było opóźnione o co najmniej 3 godziny.
  • Od lotu nie upłynął pełen rok.

Bardzo ważny w Twoich roszczeniach jest punkt drugi. Opóźnienie lotu nie oznacza spóźnionego startu. W kontekście dotarcia do wybranej lokalizacji nie zawsze ma to duże znaczenie. Przewoźnik lotniczy może zatroszczyć się o to, by samolot mógł nadrobić w locie stracony czas. Jaka jest wysokość odszkodowania? To również do 600 euro na trasach powyżej 3500 km. Więcej o tym przeczytasz tutaj https://aircashback.com/odszkodowanie-za-opozniony-lot.

Wypłaty odszkodowania za nieprzewidziane przesiadki

Czasem lot jest zaplanowany z przesiadkami. Co jednak wtedy, gdy na skutek winy linii lotniczej jesteś zmuszony szukać przesiadki? To podstawa do otrzymania odszkodowania. Opóźniony lot lub jego odwołanie może utrudnić dotarcie do celu. W tym przypadku konieczne staje się poszukiwanie innego lotu, a to może powodować konieczność przesiadki. Linie lotnicze mogą zrekompensować Ci straty, jeśli przesiadka spowodował opóźnienie w dotarciu do lokalizacji docelowej o co najmniej 3 godziny.

Jak ubiegać się o odszkodowanie?

Masz kilka opcji, gdy w grę wchodzi opóźniony lot czy zupełnie odwołana podróż. Aby ubiegać się o odszkodowania lotnicze, konieczne jest zebranie wszystkich dokumentów potwierdzających Twoją rezerwację, płatności oraz informacji o winie linii lotniczych. Możesz samodzielnie skontaktować się z linią lotniczą i starać się wyegzekwować zadośćuczynienie.

Inna opcja to pomoc sprawdzonego pośrednika. Zerknij tu, by dowiedzieć się więcej https://aircashback.com/. Taka profesjonalna pomoc skutecznie zdejmuje z Ciebie obowiązek kontaktowania się z liniami lotniczymi. Poza tym firma biegła w uzyskiwaniu odszkodowań wie, w jaki sposób je uzyskać dla swoich klientów. Dlatego Odszkodowanie za opóźniony lot czy jego odwołanie możesz powierzyć skutecznym specjalistom.

Leave A Comment