Islandia - poruszanie się po kraju.

Jak poruszać się po Islandii? Kilka rad dotyczących przemieszczania się samolotem

Islandia jest dość małym krajem, ale to nie znaczy, że transport należy do łatwych. Z jednej strony autobusy są czyste i wygodne, możesz latać z jednej strony kraju do drugiej w mgnieniu oka, a poruszanie się samochodem poprzez obwodnice zapewnia bajecznie malowniczą bramę do najpopularniejszych atrakcji. Z drugiej strony, przewozy autobusowe mogą być ograniczone poza sezonem letnim, wynajem samochodów jest kosztowny, a połączenie zmiennych warunków pogodowych może stanowić wyzwanie dla podróży samolotem.

Aby zapewnić sobie szczęśliwą i przyjemną podróż, przeczytaj, co powinieneś wiedzieć o poruszaniu się po Islandii.

Latanie do i wokół Islandii

RyanAir jest głównym przewoźnikiem międzynarodowym w kraju, oferującym bezpośrednie połączenia z międzynarodowym lotniskiem Keflavik w Reykjaviku.

Keflavik International znajduje się 45 minut jazdy od centrum Reykjaviku. Większość podróżnych wybiera Flybus, wygodny i niedrogi autobus, który kursuje przez cały dzień i zawiezie Cię na główny dworzec autobusowy na południe od centrum lub bezpośrednio do hotelu (za dodatkową opłatą). Podczas pobytu w Islandii warto sprawdzać na bieżąco kurs euro i wymieniać środki w https://internetowykantor.pl/kurs-euro/. Lotnisko znajduje się zaledwie kilka minut od Błękitnej Laguny, najsłynniejszej atrakcji Islandii, więc wielu podróżnych decyduje się na kąpiel natychmiast po przybyciu na Islandię lub tuż przed wyjazdem.

Euro – tanie loty w Islandii

Air Iceland jest głównym krajowym przewoźnikiem samolotowym. Zapewnia połączenia lotnicze z mniejszymi miastami, jak Akureyri na północy, Egilsstadir na wschodzie i Isafjordur na Westfjandach. Chociaż Islandia jest małym krajem, te szybkie loty są doskonałym sposobem na transport, jeśli brakuje Ci czasu (lot z Reykjaviku do Egilsstadir zajmuje tylko godzinę, i kosztuje zaledwie “kilkanaście” euro). Air Island oferuje również połączenia na Grenlandię i Wyspy Owcze. Pamiętaj, że loty Air Iceland odlatują z międzynarodowego lotniska w Reykjaviku, a nie z Keflaviku; to lotnisko znajduje się w pobliżu centrum miasta.

Eagle Air oferuje również loty na terenie Islandii do takich miejsc jak Huvasik, Hofn i Westman Islands.

Islandia jest połączona z innymi narodami europejskimi przez różnych przewoźników, takich jak easyJet, Norwegian, RyanAir i SAS. Ograniczenia dotyczące bagażu mogą się różnić, zwłaszcza jeśli podróżujesz tańszymi liniami i lot kosztuje Cię nie więcej jak 40-80 EUR.

Leave A Comment