Hotel przyjazny zwierzętom — co może zapewnić zwierzakom?

Zapytania o rezerwację pobytu w hotelu wraz ze zwierzęciem zdarzają się coraz częściej. Nic dziwnego – dla wielu osób zwierzę domowe jest ważnym członkiem rodziny. Dlatego w hotelach przygotowuje się pokoje i atrakcje, które uprzyjemnią pobyt pupilom. Czy każdy obiekt przyjazny zwierzętom ma takie same udogodnienia? Przekonaj się!

 

Co może zaoferować hotel przyjazny zwierzętom?

Jedną z najważniejszych rzeczy, które może zapewnić hotel przyjazny zwierzętom, jest podniesienie komfortu pobytu dla gości i ich pupili. Można to osiągnąć na wiele sposobów. Po pierwsze zarządca takiego obiektu przygotuje specjalne pokoje, w których przyjmowane są osoby ze zwierzętami. To ważne, by znalazły się w nich:

  • legowisko (w zależności od gatunku zwierzęcia);
  • miski na pożywienie i wodę;
  • poczęstunek na powitanie;
  • zabawki;
  • drapak (w przypadku kotów).

Aranżacja pokoju powinna uwzględniać pobyt ze zwierzęciem, aby ułatwić gościom umieszczenie transportera, kuwety czy innych akcesoriów niezbędnych do komfortowego pobytu z ulubieńcem.

Jak jeszcze hotel uprzyjemnia pobyt gościom ze zwierzętami?

Osoby podróżujące z pupilem spędzają z nim czas nie tylko w pokoju. Niejeden hotel przyjazny zwierzętom organizuje specjalnie wyznaczone strefy, w których czworonogi mogą przebywać. Naprawdę przyjazny obiekt zapewni miejsce na spożycie posiłku czy relaks z ulubionym napojem w towarzystwie zwierzęcia. Oczywiście nie będzie to przestrzeń w restauracji, która w ogromnej większości hoteli jest wyznaczona tylko dla ludzi. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zorganizować ogrodzony taras, w którym znajdą się miejsca dla gości i ich pupili.

Kolejne udogodnienie to możliwość przygotowania posiłku dla zwierzęcia w hotelowej kuchni. Mowa oczywiście o usłudze gastronomicznej zlecanej obsłudze restauracji. Jeśli szukasz hotelu przyjaznego zwierzętom, sprawdź, czy taka usługa jest w nim dostępna. Nie każde zwierzę wymaga takiej usługi, ale sama jej obecność w atrakcjach przygotowanych dla pupili pokaże Ci, że to obiekt kochający zwierzęta.

Jakie zasady obowiązują w hotelach przyjaznych zwierzętom?

Przyjmowanie czworonogów i pupili domowych w hotelach nie oznacza, że nie obowiązują w nich wyznaczone zasady. Każdy taki obiekt wymaga, by osoba rezerwująca:

  • poinformowała, z jakim zwierzęciem zamierza podróżować;
  • zabrała ze sobą transporter, smycz, oraz kaganiec (w przypadku psów), aby zwierzę nie przechadzało się swobodnie po hotelu;
  • zapoznała się ze strefami, w których zwierzę nie może przebywać w hotelu (informacja o tym powinna być podana na stronie internetowej lub w warunkach rezerwacji);
  • przedstawiła specyficzne wymagania co do stworzenia, z którym przyjeżdża, o ile takie są:
  • opiekowała się swoim zwierzęciem podczas pobytu – zostawianie go w pokoju bez opieki może nie być akceptowane przez obiekt hotelowy.

Pamiętaj, że komfort pobytu w hotelu wraz ze zwierzęciem w dużej mierze zależy od Twojego przygotowania i jakości obsługi w obiekcie. Współpraca z pracownikami hotelu i wybór odpowiedniego miejsca na urlop przełoży się na komfortowy odpoczynek.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://www.sofitelgrandsopot.com/pl/pobyt-z-pupilem/

Leave A Comment