Mapa Grenady

Stolica Grenady oraz najważniejsze miasta na mapie Grenady

Mapa największych miast Grenady

Mapa największych miast Grenady

Najważniejszym miastem Grenady jest Saint George’s, który pełni funkcję stolicy kraju i parafii Saint George. Zamieszkuje je 5 796 osób. Miasto jest popularnym miejscem turystycznym na Karaibach, które przyciąga tysiące turystów, statków wycieczkowych oraz gwiazd. Na zachodnim wybrzeżu Grenady znajduje się miasto Gouyave, które  jest stolicą i największym miastem w parafii Saint John. Jego populacja wynosi 2 991 osób. Istotnym miastem Grenady jest również Grenville. Jest stolicą parafii Saint Andrew. Miasto zamieszkuje 2411 osób i służy jako ośrodek gospodarczy i transportowy dla tej części wyspy. Grenville jest drugim co do wielkości miastem w Grenadzie. Do większych miast Grenady zaliczamy także miasto Victoria i Saint David’s.

Podział administracyjny Grenady

 

Mapa podziału Grenady na parafie

Mapa podziału Grenady na parafie

Grenada jest podzielona na sześć parafii. Największą parafią jest parafia Saint Andrew zajmująca powierzchnię 99 km2. Zamieszkuje ją 24,749 mieszkańców. Głównym miastem parafii jest Grenville. Parafia Saint George znajduje się na południowo-zachodnim krańcu wyspy. Liczy 35.559 mieszkańców, dzięki czemu jest najbardziej zaludnioną parafią Grenady. Pozostałe parafie Grenady to:  parafia Saint David, Saint John, Saint Mark oraz Saint Patrick.

Mapa fizyczna Grenady – położenie na mapie Ameryki Północnej oraz ukształtowanie terenu

Mapa fizyczna Grenady

Mapa fizyczna Grenady

Grenada to kraj wyspiarski w Ameryce Środkowej, położony na wyspie Grenada, która jest największą wyspą w grupie wysp Grenadyn. Znajduje się w południowej części archipelagu Małych Antyli. Grenada wchodzi w skład Wysp Zawietrznych. Znajduje się pomiędzy Morzem Karaibskim a Oceanem Atlantyckim, na północ od Trynidadu i Tobago. W skład państwa Grenady wchodzi główna wyspa Grenada oraz trzy mniejsze: Carriacou, Ronde Island i Mała Martynika.
Zajmuje łącznie zaledwie 344 km² powierzchni. Linia brzegowa ma 121 km długości. Grenada ze względu na to, że jest pochodzenia wulkanicznego, składa się głównie ze skał wulkanicznych. Jest to kraj górzysty, a średnia wysokość to 600-700 m n.p.m. Najwyższy punkt stanowi wulkan Mount Saint Catherine (Góra Św. Katarzyny) osiągający 840 metrów.

Interaktywna Mapa Grenady - Mapa Samochodowa, Wyznacz Trasę